UA-121207863-1

Renginiai » Renginiai (2016 m.)

„DEGA ADVENTO ŽVAKELĖS“

 

Šilalės lopšelį-darželį „Žiogelis“ aplankė nuostabaus grožio angeliukai, su kuriais giedodami giesmes ir degdami žvakes paminėjome ADVENTO pradžią. Auklėtojos priminė visiems, kuo nepaprastos yra šios laukimo savaitės, o klebonas kan. dr. A. Genutis visiems nuoširdžiai palinkėjo būti geresniems ir jokiu būdu nelaikyti pykčio širdyse.

Nuoširdžiai dėkojame auklėtojoms Silvai Bytautienei bei Onutei Mikutienei bei jų padėjėjoms Linai Gudauskienei ir Violetai Motuzienei už šventės organizavimą. Už dekoracijas tariame ačiū direktorei Daliai Kutniauskienei.

 

Kristina Ačė,
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Autorės nuotr.

 

 

SŪRIO ŠVENTĖ „BUVO GERA GASPADINĖ“

 

     2016 m. lapkričio 17 d. auklėtojos D. Vasiliauskienė, D. Bogužienė ir muzikos pedagogė G. Pauliuvienė visus kvietė į netradicinę kulinarinio paveldo šventę „Buvo gera gaspadinė“.
     Šventė netradicinė todėl, kad praėjusius kelis metus vaikučiai buvo supažindinami su duonos kepimo papročiais ir tradicijomis, o šiais metais dainuodami lietuvių liaudies dainas, vaidindami ir šokdami ugdytiniai, persirengę įvairiais personažais, dalyvavo sūrio gaminimo procese. Sūris buvo labai skanus, nes nuo šeimininkės stalo jis greitai dingo.
     Dėkojame visoms pedagogėms ir auklytėms už vaikų paruošimą šventei, o direktorei - už nuostabų salės dekoravimą.

 

 

    Kristina Ačė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

    Autorės nuotr.

MOKYTOJŲ DIENOS MINĖJIMAS

 

Albertas Enšteinas yra sakęs: „Didžiausias mokytojo pasiekimas yra sugebėjimas pažadinti mokinio kūrybiškumą ir smalsumą“.

Šilalės lopšelyje-darželyje „Žiogelis“ buvo minima Tarptautinė mokytojų diena. Šventės metu Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ pedagogus sveikino „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai su auklėtojomis Onute Dajoriene bei Vaida Ričkiene. Vaikučiai dainavo, šoko ir deklamavo eiles. Auklėtojos pasirūpino nuostabiomis dovanėlėmis – natūralia, kvapnia žolelių arbata. Vaikučiai kiekvienai pedagogei įteikė gėlių.
Šventės metu įstaigos direktorė Dalia Kutniauskienė pasveikino Ingą Kazlauskienę, Silvą Bytautienę ir Onutę Mikutienę, kurios mūsų įstaigoje dirba jubiliejinius metus.
Šventę nuostabiomis dainomis pagyvino ir pedagoges nustebino Šilalės meno mokyklos mokiniai. Ačiū dainininkėms, muzikantams bei juos rengusiems pedagogams.
Po koncerto pedagogus nudžiugino tėvelių, vaikučių ir įstaigos darbuotojų staigmena – bendrai kurtas video įrašas su linkėjimais. Tariame nuoširdų ačiū visiems tėveliams ir vaikučiams, kurie prisidėjo prie šitos staigmenos kūrimo. Buvo labai malonu su Jumis bendrauti ir bendradarbiauti. Kartu mes galime įveikti viską.
Labai pagelbėjo Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos mokiniai, kurie leido pedagogams pasidžiaugti švente ir išbandė jėgas dirbant su vaikais.
Ačiū tariame ir šventės rėmėjams: UAB „Sanitex“, UAB „Pitlius“ ir UAB „Kretingalės mėsa“ ir AB „Pieno žvaigždės“.

 

Kristina Ačė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Autorės nuotr.

ŠILALĖS LOPŠELIO-DARŽELIO „ŽIOGELIS“ UGDYTINIAI XL LIETUVOS BITININKŲ ŠVENTĖJE

 

         2016 m. rugpjūčio 6 d. Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ ugdytiniai dalyvavo XL Lietuvos bitininkų šventėje, kuri pirmą kartą vyko Šilalės rajone.

         Mažosios bitutės ir meškučiai, kartu su bitininkais iš visos Lietuvos ir užsienio šalių, dalyvavo iškilmingoje eisenoje, sušoko bitučių ir meškučių šokį, oficialaus atidarymo metu į dangų paleido balandžius.

         Nepaisant lietaus, mažieji šventės dalyviai pasirodė puikiai ir, organizatorių teigimu, labai papuošė šventę.

 

         Ačiū visiems, kurie prisidėjo prie šio gražaus pasirodymo: vaikučiams, tėveliams ir auklėtojoms bei auklytėms: Rimai Ežerskytei, Onutei Mikutienei, Monikai Čapaitei, Kristinai Irtmonienei, Genovaitei Pauliuvienei ir Virginijai Kutniauskienei.

 

         Nuotraukos Vilmos Dapkienės

 

         Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Kristina Ačė

                        ŠILALĖS LOPŠELIO-DARŽELIO UGDYTINIAI DALYVAVO UNICEF VAIKŲ BĖGIME

 

Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ ugdytiniai dalyvavo Tauragėje organizuotame UNICEF vaikų bėgime. UNICEF yra daugiausiai vaikų gyvybių išgelbėjanti organizacija pasaulyje. Šį projektą globoja J.E. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Šis renginys suvienija vaikus visame pasaulyje ir suteikia jiems galimybę padaryti kažką, kad išgelbėtų gyvenimus. Jau tradicija tapusiame bėgime mažieji mūsų bėgikai, nors ir susižeidę bei nubraukę ne vieną ašarą, visi pasiekė finišą.

Mažuosius bėgikus lydėjo ir kartu bėgime dalyvavo auklėtojos Rasa Žygaitienė, Daiva Kasiliauskienė, kūno kultūros mokytoja Asta Ignotienė, bendrosios praktikos slaugytoja Virginija Kutniauskienė bei auklėtojos padėjėja Jurgita Simonavičienė.

Visi bėgime dalyvavę vaikai buvo apdovanoti marškinėliais, medaliais ir garbės raštais, kurie dar ilgai primins, kad mūsų mažieji prisidėjo prie vaikų gyvybių gelbėjimo.

 

Kristina Ačė,

Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui

„VAIKYSTĖS SPINDULĖLIS“

 

Gegužės 31 d. Šilalės miesto pušynas aidėjo nuo vaiku balsų. Čia į  kasmetinę vasaros sporto šventę vaikučius sukvietė Šilalės lopšelis – darželis „Žiogelis“. Vaikų sporto šventė – ne tik pasisveikinimas su vasara, bet ir gera proga aktyviai praleisti laiką gamtoje, kartu patirti geriausių emocijų. Labai svarbu ugdyti mažuosius taip, kad jie suvoktų sveikos gyvensenos prasmę ir svarbą. Todėl šioje šventėje dalyvavo ne tik šios įstaigos ugdytiniai, bet ir rajono ikimokyklinių bei priešmokyklinių grupių vaikučiai ir jų mokytojos. Atvykusius vaikučius pasitiko miško sargas – „Girinis“( auklėtoja Silva Bytautienė) ir supažindino su elgesio taisyklėmis miške. „Žvėreliai“ (Dalia Vasiliauskienė, Birutė Montvilienė, Daiva Bogužienė) parodė savo namelius, prašė atlikti užduotėles. Pušyno aikštėje visų jau laukė šventę vedęs kiškutis (kūno kultūros pedagogė Asta Ignotienė). Vaikučius pasveikinti su smagia švente atvyko Šilalės rajono meras Jonas Gudauskas, administracijos direktorius Valdemaras Jasevičius, švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Akvilina Žąsytienė. Svečiai vaikučiams palinkėjo saugios vasaros ir linksmos šventės. Nors diena buvo tikrai karšta, bet mankštelę „apšilimui“ kiškutis prašė daryti visiems kartu, o tik po to keliauti prie paruoštų sportinių estafečių. Maloniausia sporto šventės dalis buvo stebėti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų energingumą, ištvermę ir sutelktą dėmesį žaidimuose ir estafetėse. Mažiesiems buvo parengta tiek rimtų, tiek humoristinių rungčių, tad visus susirinkusius lydėjo sėkmė, gera nuotaika ir puikūs rezultatai. Kaip visada, nugalėtojai buvo visi, juk svarbiausia dalyvauti ir patirti džiugių emocijų, kartu pabūti gamtoje. Visi vaikai buvo apdovanoti saldžiais prizais, padėkos raštais.  Šventės organizatoriai, dalyvavę mokytojai bei auklėtojos taip pat  apdovanoti Šilalės miesto mero  padėkomis.

                                                                                                                      

Šilalės lopšelio – darželio „Žiogelis“

 kūno kultūros pedagogė Asta Ignotienė

 

 

 

ŠEIMOS ŠVENTĖ „NYKŠTUKŲ“ GRUPĖJE

                                                          Taip skaisčiai šviečia saulė

                                                           Ir tulpių džiugina žiedai.

                                                           Visas šeimas, atėjusias į šventę

                                                           Pasveikint norim nuoširdžiai...

Tokiais žodžiais Šilalės lopšelio- darželio „Žiogelis „Nykštukų „ grupės auklėtoja pasveikino visus, penktadienio popietę susirinkusius į šventę, skirtą Tarptautinei Šeimos dienai paminėti, kuri švenčiama kasmet gegužės mėn. 15d.

Šia proga „Nykštukų“ grupės ugdytiniai padedami auklėtojų Silvos Bytautienės, Dalios Vasiliauskienės ir muzikos pedagogės Genovaitės Pauliuvienės paruošė šventinę programėlę, kurios metu deklamavo posmus, dainavo daineles, šoko ratelius, skirdami juos paties artimiausiems žmonėms: mamytei,tėveliui, broliukams, sesutėms, seneliams.

Šeima moko gyventi harmonijoje, moko mylėti, moko darnumo, moko rūpintis vienas kitu. Gerbdami vienas kitą kiekvienas jaučiasi laisvas, tad viskas prasideda šeimoje. Juk kiekvienai darniai šeimai pamatus padeda mamytė ir tėvelis. Tad su puikia nuotaika noriai į bendrus ratelius įsijungė ir ugdytinių šeimos nariai.

Šventės metu trylika „Nykštukų“ grupės ugdytinių atsisveikino su grupės draugais, pedagogėmis, nes tai paskutinė jų šventė lopšelyje- darželyje. Šie  vaikučiai- būsimieji šešiamečiai ir rudenį pravers mokyklos duris.

„Atsigręži ir pamatai, kad palieki nuostabų pasakų pasaulį, lėles ir mašinas , ir ant takelio nupieštą saulę. Senas pilis iš smėlio, ir pajunti, kad atėjo laikas atsisveikinti su pačiu mažiausiuoju lopšelio- darželio pasauliu“, kalbėjo auklėtoja Silva .Būsimieji šešiamečiai ne tik šoko , dainavo, deklamavo, bet ir inscenizavo E. Mieželaičio kūrinėlį  „Zuikis Puikis“ .Dainuodami atsisveikinimo dainelę jaunesniesiems draugams padovanojo žaislų .Pasiliekantieji draugai  būsimiems mokinukams palinkėjo sėkmės ir pakvietė neužmiršti darželio ir juos aplankyti.

Šventės pabaigoje auklėtojos palinkėjo ugdytiniams smagių, turiningų vasaros atostogų, o rudenį visiems paūgėjusiems, sutvirtėjusiems susirinkti į mokyklos klasę, kur jų lauks pirmoji mokytoja ir nauji draugai.

                                                           Silva Bytautienė

                                                           Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“

                                                           „Nykštukų“ grupės auklėtoja-metodininkė     

Šventė ,,Tau, mano mamyte“ 

 

                     Kai vėjas  siūbuoja  berželių kasas.

                     Kai saulė džiovina pirmąsias  rasas.

                     Kai skleidžiasi nedrąsiai vyšnaitė  jauna .

                     Ateina į žemę Mamyčių diena...

Gegužės pirmą sekmadienį švenčiama brangiausio žmogaus – Mamos diena.

Tad kaip ir kiekvienais metais Šilalės lopšelio-darželio ,,Žiogelis“ vaikučiai kartu su auklėtojomis pakvietė savo mamytes ir močiutes į šventinį renginį ,,Tau, mano mamyte“, kuris vyko Šilalės kultūros centre 2016 m. balandžio 28 dieną. Norinčių pažiūrėti mažųjų koncertą susirinko pilnutėlė salė.

Šventės pradžioje sveikinimo žodį tarė lopšelio-darželio ,,Žiogelis“ direktorė Dalia Kutniauskienė, Šilalės rajono savivaldybės  Meras Jonas Gudauskas, Šilalės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros, sporto skyriaus vedėja Rasa Kuzminskaitė.

Darželio ugdytiniai deklamavo eilėraščių posmus, šoko ratelius ir džiugino šventės žiūrovus.

Šventę organizavo ,,Vištytė“ (auklėtoja Daiva Bogužienė) ir ,,Gaidelis“ (auklėtoja Dalia Vasiliauskienė) kartu su vaikučiais persirengusiais įvairiais personažais kepė šventinį pyragą mamytėms. Pasakotoja (auklėtoja Vida Leščauskienė) į sceną kvietė ,,Saulučių“ grupės vaikučius  (Saulutės), kad jie savo šokiu sušildytų žemelę. Pasišildyti saulutės spinduoliuose į kiemą išskubėjo vištelė vedina pulku viščiukų ,,Naminukų“ grupės vaikučių, kurie mankštino sparnelius šokdami šokį ,,Viščiukai“. Išgirdęs šurmulį kieme įžingsniavo gaidelis, kuris kapstydamas žemę iškapstė grūdelių kuriais buvo ,,Nykštukų“ grupės vaikučiai. Pelytės ,,Kačiukų“ grupės vaikučiai padėjo tuos grūdelius susemti į maišus. Sukrovę maišus į vežimą vištelė ir gaidelis tempė jį į malūną. Pievelėje susitiko linksmai grojančius žiogelius  ,,Širdukų“ grupės vaikučius, išgirdę linksmą melodiją atskrido ir drugeliai ,,Drugelių“ grupės vaikučiai, kurie linksmino pavargusius vištytę ir gaidelį.

Kiek pailsėję vištytė su gaideliu karučius tempė į malūną, o tame malūne ežiukai ,,Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai padėjo sumalti kviečių grūdelius, Supylę miltus į geldą vištytė ir gaidelis minkė tešlą, bet ji pasirodė nesaldi. Pro šalį skraidančios bitutės ,,Bitučių“ grupės vaikučiai prinešė medučio, kurį  ragavo meškiukai ,,Meškučių“  grupės vaikučiai  ir supylė jį į tešlą. Pyragėlį padėjo iškepti kiškučiai ,,Kiškučių“ grupės vaikučiai. Pasidžiaugti pyragėliu atropojo boružėlės ,,Boružėlių“ grupės vaikučiai, kurie dainavo dainelę ,,Boružėlė septyntaškė“. Gėlytėmis pyragėlį padėjo papuošti lopšelio ,,Ančiukų“ grupės vaikučiai.

Visi šventės dalyviai ir susirenkę į sceną džiaugėsi iškepę didelį pyragą mamytėms, o tą džiaugsmą lydėjo finalinė daina.

Po šventės vaikučiai skubėjo sveikinti mamytes savo dovanėlėmis ir nuoširdžiausiais žodžiais. Dėkojame visiems prisidėjusiems prie šios šventės organizavimo.

Auklėtojos Daiva Bogužienė ir

 Dalia Vasiliauskienė

PRAMOGA „TEATRIUKAS - 2016“

Teatrinė savaitė prasidėjo Drevinuko teatro vaidinimu „Drevinuko pramogos“, kurį salėje žiūrėjo visi lopšelio-darželio ugdytiniai. Visą savaitę grupėse vaikai inscenizavo pasakas, įvairius, pačių sugalvotus, vaidinimus. Trečiadienio popietėje į salę visus vaikučius pakvietė Šilalės meno mokyklos mokiniai. O savaitinės pramogos kulminacija - lopšelio-darželio darbuotojų ir ugdytinių vaidinimas „Ežio namas“, kuris vaikams suteikė daug. Džiugu, kai po tokių renginių mažieji patys imasi iniaciatyvos: šoka, dainuoja, improvizuoja, seka pasakas, atkartoja matytus vaizdelius.

 

Auklėtoja Daiva Pilypienė 

Vaikų  Velykėlės  ,,Mirgu margu margučių krepšelyje”

 

Kovo 30 dieną, Šilalės lopšelyje-darželyje ,,Žiogelis“  pavasariškai papuošta salė, sukvietė visus vaikučius, darželio bendruomenę, tėvelius pasidžiaugti mažosiomis Velykėlėmis, paridenti margučius.

Šventei ruošėmės iš anksto: vaikai kartu su auklėtojomis  margino kiaušinukus,

puošė savo grupes velykinėmis dekoracijomis, darželio kiemą papuošėme  margais, spalvingais  „kiaušiniais“. Kiekviena grupė dalyvavo velykinių puokščių parodėlėje.

Vaikus maloniai pasveikino Velykė (auklėtoja Vida Leščauskienė), kuri atvyko kartu  su kiškučiais („Kiškučių“ grupės vaikais) . Ji supažindino  su Šv. Velykų papročiais, tradicijomis, užminė mįsles, žaidė žaidimus, dalino margučius.

Darželio ugdytiniai stebėjo trumpą siužetinį vaidinimą ,,Auksinis kiaušinis“, kurį suvaidino kelių grupių ugdytiniai su auklėtojomis. Gaidys (auklėtoja Ligita Sabockienė) ir Višta (auklėtoja Daiva Kasiliauskienė) džiaugėsi auksiniu kiaušiniu, juo pasižiūrėti skubėjo „Ančiukų“, „Bitučių“ grupių vaikučiai, kviesdami visus vaikus kartu šokti ir dainuoti. Vaidinime dalyvavo ir Šarka Vagilė (auklėtoja Rasa Žygaitienė).

Kokios Velykos be linksmų žaidimų? Išmėginome itin populiarų žaidimą - margučių ridenimas. Ridenome  ne bet kaip, o specialiu loveliu. Šį žaidimą žaidė ne tik vaikai, bet ir auklėtojos, tėveliai.

Norim palinkėti, kad kartu su atbundančia gamta visų mūsų širdyse skleistųsi gerumo gėlės.

 

Auklėtoja Daiva Kasiliauskienė

 

 

 

PRAMOGA „ŽEMĖ-VISŲ NAMAI“

 

Ačiū saulutei, kad šildo žemę.

Ačiū žemei, kad augina medį

Ačiū medžiui, kad suteikia pavėsį,

Ačiū žolynams ir gėlynams, kad savo spalvomis džiugina žmogų.

Ačiū žmogui už tai, kad myli saulę, žemę, medžius ir gėles ir juos saugoja ir puoselėja.

Kovo 21-osios rytą „sugrįžęs paukštelis“ (auklėtoja Ligita Sabockienė pakvietė mažuosius Šilalės lopšelio – darželio ,,Žiogelis“ ugdytinius paminėti pasaulinę Žemės dieną.

Visą savaitę vaikai kartu su auklėtojomis piešė piešinius skirtus žemės dienai, kurių parodėlė demonstruojama darželio salėje.

Paukštelis pasidžiaugęs parodėle pakvietė mažuosius lopšelio – darželio ,,Žiogelis“ ugdytinius pažiūrėti animacinį filmuką ,,Kaip ožiukas laikė žemę“. Vaikams labai patiko filmukas, kaip maži gyvūnėliai myli ir saugo savo žemę. Tada visi kartu tarė pasižadėjimą žemei ,,Mes mylime tave žemę ir džiaugiamės, kad esame tavo vaikai“.

Šventę organizavo ir vedė auklėtojos Ona Mikutienė ir auklėtoja Ligita Sabockienė , kurios dėkoja lopšelio – darželio ,,Žiogelis“ direktorei už vaikams įteiktas dovanas pavasariniam aplinkos ir daržų tvarkymui.

 

Auklėtojos Ona Mikutienė ir Ligita Sabockienė

KONKURSAS „LIETUVĖLE TU GRAŽI“

 

Kovo 10 dieną minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, siekiant įprasminti šią datą, Šilalės lopšelis-darželis „Žiogelis“ jau devintą kartą organizuoja Šilalės rajono ikimokyklinių ir miesto priešmokyklinių grupių vaikų meninio skaitymo konkursą „Lietuvėle, tu graži“ ir originaliausių akimirkų, sveikinant Lietuvą, nuotraukų konkursą.

Konkurse dalyvavo 46 dalyviai iš Šilalės rajono ir miesto mokyklų. Visi dalyviai buvo apdovanoti dovanėlėmis ir padėkos raštais.

Organizatoriai dėkoja konkurso rėmėjui Šilalės rajono savivaldybės merui Jonui Gudauskui.

 

Auklėtoja Dana Jogminienė

PRAMOGA „KAZIUKO MUGĖ“

 

Skambant liaudiškai muzikai, salėje  šurmuliavo lopšelio-darželio ugdytiniai tradicinėje Kaziuko mugėje. Aplink salę visi norintys galėjo pasigrožėti bendromis grupių   auklėtojų, vaikų, jų tėvelių ir senelių darbelių parodėlėmis. O salėje „Kazytė“ (muzikos pedagogė Genovaitė Pauliuvienė) supažindino visus šventės dalyvius su Šv. Kazimiero gyvenimo istorija, Lietuvos senaisiais amatais, kurios visus kartu su ugdytiniais kartu apdainavo ir pašoko ratelius: pynėjus - „Žilvitis“, „Audėjėlė“ - audėjus, kalvius - „Kalvelis“ ir t.t.

Šventė baigėsi ir kiekvienas vaikas buvo apdovanotas „Kaziuko riestainiais“.

 

Muzikos pedagogė Genovaitė Pauliuvienė

 

SPORTINĖ PRAMOGA „FUTBOLIUKAS 2016“

 

Vasario 23 d. Šilalės lopšelyje – darželyje „Žiogelis“ sporto salėje netilo vaikų juokas. Kasmetinėmis  tapusiomis „ mažojo futboliuko“ varžybose rungėsi keturios vyresniųjų grupių komandos („Drugelių“ gr. , „Širdukų“ gr., „Kiškučių“ gr., ir „Nykštukų“ gr.). Kadangi orai nelepino ir negalėjome žaisti darželio teritorijoje įrengtoje futbolo aikštelėje, tai sugužėjome į sporto salę. Priešininkų komandos išsiaiškintos burtų keliu – traukiant kamuoliukus. Čia mums padėjo darželio direktorės laiminga ranka. Kamuoliukai nulėmė, kad pirmiausia susitiks „Kiškučių“  ir „ Širdukų“ gr. Varžybos vyko po vieną kėlinį, iki trijų įvarčių. Sėkmė nusišypsojo „Širdukų“ gr. kuri iškovojo „aukso medalius“, „sidabrą“ -  „Kiškučių“ gr, o trečia ir ketvirta vietomis dalinosi „Drugelių“  ir „Nykštukų“ gr. Bet ne medaliai svarbiausia - ugdytiniai smagiai, aktyviai praleido laiką, patyrė gerų emocijų, mėgavosi žaidimu. Svarbiausia draugystė, o visus čia susirinkusius  galime vadinti čempionais.

 

Kūno kultūros pedagogė Asta Ignotienė

„Šalis ta – Lietuva vadinas“

 

Lietuva, tu man esi

Saulė, jūra ir miškai.

Kopos, smėlis, švelniai purškiantis lietus.

Ir gimtinė, ir tėvynė, ir gimti namai.

Tokiais žodžiais Šilalės lopšelyje-darželyje „Žiogelis“ vasario 12 dieną prasidėjo Lietuvos valstybės atkūrimo šventės minėjimas. Skambant skambioms dainelėms apie Lietuvą į  išpuoštą salę sugūžėjo vaikučiai, jų tėveliai, darželio darbuotojai bei svečiai. Visų vaikučių rankelėse plazdėjo trispalvės vėliavėlės. Sugiedoję V. Kudirkos „Tautišką giesmę“, „Nykštukų“ grupės vaikučiai deklamavo eiles, šoko bei dainavo gražias daineles apie Lietuvą. Šventės metu vaikučiai prisiminė, kokioje šalyje, miestelyje bei regione jie gyvena, kuo svarbi mums mūsų šalis bei kodėl būtina mylėti savo gimtąjį kraštą. Šventės pabaigoje visi drauge, mojuodami trispalvėmis vėliavėlėmis, dainavo dainas, šoko ratelius, o smagiausia akimirka kai buvo įneštas Lietuvos gimtadienio tortas ir uždegti šventiniai fejerverkai. Už gražų salės papuošimą bei pagalbą, rengiant šventę, dėkojame  darželio direktorei Daliai Kutniauskienei.

 

Šilalės lopšelio – darželio „Žiogelis“ auklėtoja 

                                                                                             Raimonda Katauskienė

 

ŠVENTINIS RYTMETIS „ŽIEMUŽE, LAIKAS TAU IŠEITI“

ŽIEMOS SPORTO ŠVENTĖ „ŽIEMOS LINKSMYBĖS“

 

Sausio 22 dieną lopšelyje-darželyje „Žiogelis“ vyko tradicinė žiemos sporto šventė. Sulaukę  nuostabios žiemiškos dienos, suskubome kviesti vaikus į bendrą būrį švęsti tradicinę žiemos sporto šventę. Dar iš vakaro vaikai savo aikštelėse piešė ant sniego spalvotu vandeniu, nes besmegenių ar pilių lipdymui sniegas buvo netinkamas. Piešimas suteikė gerų emocijų, naujų potyrių piešiant netradiciškai ir kūrybiškai. O ir auklėtojos su vaikučiai tikrai stengėsi: štai „Nykštukų“ ir „Saulučių“ grupių vaikučiai „iškepė“ draugystės tortą iš sniego  ir jį spalvingai papuošė.

O šventės dieną kieme vaikus pasitiko nykštukai, kiškutis, ir galiausiai pasirodė seniai besmegeniai, kurie kvietė vaikus į bendrą mankštą, bei paruošė jiems estafetes:

Čiuožti nuo kalnelio čiuožynėmis ir rogutėmis, pažaisti ledo ritulį, ridenti kamuolį, numušti visus kėglius, prikasti kibirėlius sniego, rogėmis vežti draugus.

Linksmai pažaidę, draugiškai parungtyniavę, patyrę daug džiugių emocijų visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir pakviesti į grupes gerti karštos arbatos.

Tradicinė  žiemos šventė ne tik stiprina ir grūdina mūsų ugdytinius, tačiau palieka ir malonius, neišdildomus įspūdžius bei prisiminimus.

Kūno kultūros pedagogė Asta Ignotienė

PILIETINĖ AKCIJA „ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“

 

Sausio 13-osios dienos rytą Šilalės lopšelis-darželis „Žiogelis“ skendėjo tamsoje tik žvakučių liepsnų plevenimas languose tarsi visus kvietė prisiminti, kad šiandien Laisvės gynėjų diena. Po pusryčių vaikai su darbuotojais žiūrėjo LTV transliuojamą pamoką šiai dienai paminėti. O smagiausia vaikams buvo lauke papuošti savo rankomis padarytomis gėlėmis  darželio Gedimino kalnelį. Ant sniego pražydusios neužmirštuolės tarsi kalbėjo, kad mes visi neužmiršime aukos dėl Lietuvos laisvės.

ŠVENTINIS RYTMETIS „ATSISVEIKINIMAS SU EGLUTE“

 

Sausio 6 d. darželio vaikai linksminosi salėje: šoko ratelius, dainavo daineles, dalijosi prisiminimais apie kalėdines šventes. Staiga į salę įėjo „Miškinis“ (auklėtoja Rasa Žygaitienė) su pilnu maišu dovanų ir stojęs į ratelį šoko  su vaikais. Pasilinksminus „Miškinis“ prisipažino, kad avyko pasiimti gražiosios eglutės atgal į mišką. Vaikai atsisveikino su eglute, pasiėmė „Miškinio“ dovanas ir išskubėjo į grupes.