Ugdymas » Projektai ir renginiai

„Meškučių“ grupės ugdytinių, tėvelių ir pedagogų popietė
„Meškučių“ grupės ugdytinių, tėvelių ir pedagogų popietė

Liaudies žaidimų reikšmė buvo ir yra labai didžiulė ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. „Meškučių“ grupės ugdytiniai yra ugdomi vadovaujantis etnografiniais papročiais bei tradicijomis. Vaikai yra mokomi  patarlių, mįslių, žaidimų, ratelių, dainų, skaičiuočių ir t.t.

Minėdami tautinio kostiumo metus, mes, „Meškučių“ grupės ugdytiniai bei auklėtojos, pasipuošę tautiniais kostiumais, 2017 m. lapkričio 3 d. sukvietėme tėvelius į lietuvių liaudies popietę „Graži mūsų šeimynėlė“ .

Auklėtinių namiškius pasitikome su kepta duona ir gira, kurią darydavo mūsų senoliai. Auklėtojų ir muzikos vadovės G. Pauliuvienės padedami vaikai mokė savo artimuosius šokių žingsnelių , lietuvių liaudies dainų žodžių.

Kaip malonu buvo žiūrėti į vaikų, kurie laikydami už rankų tėtį ir mamą, mokė šokių žingsnelių, akis. Lietuvių liaudies žaidimuose, rateliuose gausu dorovinių elementų, kurie taurina jausmus, švelnina charakterį, užkerta kelią pykčiui, agresijai. Kaupiant gėrio akmenėlius vis mažiau vietos lieka blogiui. Sakoma, kad širdis, kurioje gyvena daina ir šokis, blogiui yra uždara.

 

„Meškučių“ grupės auklėtojos  D. Pilypienė ir S. Bartkuvienė,

Auklėtojų nuotraukos