Struktūra ir kontaktai » Naujienos
2025 m. balandžio 8 d., „Ančiukų“ grupės ugdytiniai svečiavosi Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejuje, kur vyko edukacinė – pažintinė veikla „Verbos paslaptys. Ką man kužda Verba?“.
Į muziejų atvykusius vaikučius pasitiko Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejaus vyriausioji rinkinių kuratorė Rita Dirškuvienė. Darbuotoja mažiesiems svečiams papasakojo kuo reikšminga verba, kokia jos paskirtis, kaip ir iš ko verbos kuriamos, apie Verbų sekmadienio tradicijas. Vaikučiai su didžiuliu susidomėjimu apžiūrinėjo, tyrinėjo, lietė įvairius augaliukus, kuriais buvo nuklotas didžiulis stalas. Galiausiai visi itin susikaupę, atidžiai, kruopščiai rinkosi norimus augaliukus ir iš jų kūrė savo pačias nuostabiausias verbas.
2025 m. kovo mėnesį „Ančiukų“ grupėje vyko grupės darbuotojų, ugdytinių bei jų tėvelių savaitinis bendradarbiavimo projektas „Saldus bus mano miegelis, kai lopšinę padainuos, pasaką paseks man mamytė ir tėvelis“.
Projekto metu į grupę atvykę tėveliai vaikučiams prieš pietų miegą skaitė įvairias pasakas. Vaikučiams tai buvo labai netikėta ir be galo smalsu.
Šiuo projektu buvo siekiama gilinti „Ančiukų“ grupės bendruomenės bendravimą bei bendradarbiavimą, skatinti komandinį darbą, vaikų domėjimąsi knygomis, lopšinėmis, plėtoti ugdytinių pažintinius bei kalbinius gebėjimus, skatinti jų norą tyrinėti, kurti, pasakoti kasdien.
Ikimokyklinio amžiaus vaikai – tai amžiaus grupė, kurioje prasideda pirmieji žingsniai į rašymo ir skaitymo pasaulį ir kuo tas pasaulis paslaptingesnis, tuo labiau norisi jį pažinti ir ištyrinėti.
Pilną krepšį paslapčių ,,Kiškučių“ grupės vaikučiams atvežė Dionizo Poškos Baublių muziejaus muziejininkė Lina Bajorinienė, kurias patys vaikai turėjo atskleisti, patirti ir pajausti. Pirmoji paslaptis - baublio medinė imitacija, kurią vaikai galėjo paliesti, pakilnoti ir apžiūrėti iš labai arti. Su muziejaus vidumi ugdytiniai susipažino vartydami spalvinimo knygutes, kurių objektus, tokius kaip vandens malūnas, klumpės, medinė kuprinė, ar net banginio kaulai, ugdytiniai spalvino taip, kaip jiems atrodys geriausiai. Auklėtiniai pamatę iš krepšelio traukiamas plunksnas, skirtas rašymui, negalėjo patikėti, kad jomis rašysime, o ne Velykų kiškučiui lizdą puošime. Nelengva buvo rašyti savo vardą, kai rašalas netikėtai baigdavosi, ar plunksna užkliūdavo stipriau paspausta, o ką jau kalbėti apie pirštukų išsitepliojimą. Taip vaikai susipažino su savo prosenelių rašymo priemone ir vienbalsiai nutarė, kad jų rašikliai geresni. Na, o kai dokumentas jau su vardu, tai ir vaško antspaudą galima uždėti, šis procesas taip pat reikalaujantis nemažai kantrybės ir kruopštumo, nes vašką reikėjo išlydyti, o ir antspaudą spausti atsargiai, kad neišsilietų vaškas. Nors nemažai išbandymų turėjo atlikti šaunieji ,,Kiškučiai“, bet visi sėkmingai pasirašė ir užantspaudavo savo ,,dokumentą“.
Šilalės viešosios bibliotekos bibliotekininkė Ona Bajorinienė apsilankė Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ „Skruzdėliukų“ grupėje ir pakvietė vaikus į edukacinę-pažintinę veiklą „Aš knygelę pavartysiu – pasakėlę paskaitysiu“.
Veiklos metu mokytoja Vaida Ričkienė ir bibliotekininkė Ona Bajorinienė skatino mažuosius, vartant knygeles, pažinti žinomus pasakų veikėjus – vilką, lapę. Vaikai sužinojo, kokie personažai dažniausiai sutinkami pasakose – lapė vaizduojama kaip gudri, o vilkas – kaip pilkas. Prisiminta, kad daugelis pasakų prasideda žodžiais: „Kartą gyveno senelis ir senelė...“
Balandžio 4 dieną, mūsų grupės ugdytiniai turėjo ypatingą galimybę apsilankyti kareivinėse ir iš arti susipažinti su karių gyvenimu. Ši kelionė paliko neišdildomų įspūdžių!
Vos atvykę vaikai buvo svetingai sutikti ir pakviesti apžiūrėti karinę techniką, lipo į didžiules karines mašinas, stebėjome kaip atrodo ginklai, o kai kurie net bandė užsidėti šalmą, liemenę. Apžiūrėjome kareivių gyvenamąsias patalpas, sužinojome jų dienotvarkę.
Aplankėme ir kareivių sporto salę, sporto aikštyną bei treniruoklių kambarį. Vaikai sužinojo, kokius pratimus atlieka kariai, kad išliktų stiprūs ir ištvermingi.
Dar viena stotelė buvo kareivių valgykla. Mažieji sužinojo, ką valgo kariškiai, kaip ruošiami jų pietūs ir kokia svarbi subalansuota mityba. Netgi mus pavaišino vaisiais bei sultimis.
Iš šios kelionės grįžome pilni įspūdžių, naujų žinių ir šiek tiek pajutę, ką reiškia būti kareiviu. Galbūt šis apsilankymas įkvėps būsimą profesijos pasirinkimą. Nuoširdžiai dėkojame už šiltą priėmimą visam Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono vadovybei bei visuomenės informavimo specialistei Irmai Krušienei.
Šių metų balandžio 2-osios rytą du šaunūs, drąsūs berniukai, „Kiškučių“ grupės ugdytiniai Nojus ir Motiejus, dalyvavo respublikinėje virtualioje priešmokyklinio amžiaus vaikų konferencijoje ,,Žaidžiame teatrą“ ir pristatė pranešimą „Velykės pirštinė“. Vaikų konferencija „Žaidžiame teatrą“ pakvietė mažuosius aktorius į nuostabų nuotykį, kur jie galėjo ne tik kurti, bet ir išreikšti savo jausmus bei fantazijas. Vaikai, įjungę kameras tapo tikrais mažaisiais scenos meistrais, kurie su dideliu džiaugsmu dalijosi savo pasirodymais. Konferencijoje dalyvavo daug šaunių mažųjų teatro mylėtojų, kurie pristatė įvairias kūrybines programas, pasakojo istorijas ir įrodė, kad net ir maži vaikai gali tapti dideliais aktoriais. Kiekvienas dalyvis buvo tikras scenos herojus – nuo linksmų šokėjų iki drąsių pasakotojų, nuo gracingų vaidmenų atlikėjų iki smalsių kūrėjų.
Dėkojame mūsų šauniesiems ugdytiniams Motiejui ir Nojui už puikų pranešimo pristatymą. Labai džiaugiamės Jūsų drąsa. Esate tikri mažieji ekspertai!
Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Sigita Bartkuvienė, Jovita Aužbikavičienė
Balandžio 2-oji Pasaulinę autizmo supratimo dieną. Palaikydami ir norėdami suprasti, kokia tai diena, „Skruzdėliukų“ grupės vaikučiai tą dieną į darželį, grupę, atėjo vilkėdami mėlynos spalvos rūbeliais. Ryto ratelio metu vaikai, mokytojos pagalba, sužinojo, kodėl vaikučiai šiandien apsirengę mėlynos spalvos rūbeliais. Mokydami vaikus nuo mažų dienų, skiepijame pagarbą kitokiam. Būti kitokiu yra normalu ir netgi nuostabu! Kiekvienas esame ypatingas savaip. Bandydami suprasti kokia tai diena, vaikai ieškojo mėlynos spalvos žaisliukų ir iš jų, mokytojos pagalba dėliojo begalybės ženklą, kuris yra autizmo simbolis. Autizmas ne liga ir niekas dėl to nekaltas.
Kas taip šiandien linksmai daržely čiauškėjo?
Ogi močiutė su anūkėle!
Įdomu, ką jos aptarinėjo?
Bet nėra paslapčių...
Jos ruošiasi sėjai!
Netikėtai atskubėjo svečių
Iš labai tolimų šalių
Davė dovanų
Arbūzų sėklų pavasario sėjai!
2025 m. kovo 26 d. „Ančiukų“ grupės ugdytiniai svečiavosi Šilalės sporto ir laisvalaikio centre, kur vyko pažintinė – edukacinė veikla „Kaip aš galiu aktyviai ir sveikai leisti laiką“.
Į įstaigą atvykusius vaikučius maloniai pasitiko centro darbuotojos. „Ančiukų“ grupės vaikučiai susipažino su Šilalės sporto ir laisvalaikio centre esančiomis aktyvaus laiko leidimo erdvėmis: vandens baseinu, pramogų erdve, laipiojimo siena, treniruoklių sale, krepšinio sale, gimtadienio kambariu, jų paskirtimi, naudojimosi galimybėmis.
Kiekvienais metais, kovo 22 d. minima Pasaulinė vandens diena. Jos tikslas – skatinti kiekvieno sąmoningą požiūrį į didžiulė vandens svarbą. Apie 70% mūsų planetos paviršiaus dengia vanduo, todėl dažnai Žemė vadinama mėlynąja planeta. Apie 97% viso vandens Žemėje yra jūrose ir vandenynuose, likę 3% – gėlo vandens ištekliai. Tačiau ir šie – ne visi prieinami kasdieniam žmogaus vartojimui ir poreikiams: apie 2% gėlo vandens yra sušalęs ir sukauptas ledynuose. Tik trečdalį (apie 1%) gėlo vandens atsargų sudaro požeminis vanduo, kurį naudojame kasdieniams poreikiams.