Struktūra ir kontaktai » Naujienos

„Voveriukų“ gr. dalyvauja projekte DARYTI DRAUDŽIAMA NEDARYTI!

Taigi, tą lemtingą rytą, „Voveriukų“ grupę aplankė svečiai iš Šilalės savivaldybės Kultūros centro.
Jau visi girdėjote ir net daug kas ir patys dalyvavote Šilalės Kultūros Centras organizuojamame projekte DARYTI DRAUDŽIAMA NEDARYTI! 


Ugdomąją veiklą pradėjo žemaičių tautiniais rūbais pasipuošusi ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vida Leščauskienė.


Mokytoja papasakojo vaikams apie Žemaitiją;
Supažindino su Žemaitijos simboliu.


Vaikai užsimerkę klausėsi, kokius garsus girdi...


Išgirdę, kad kažkas vaikšto, atsimerkę pamatė Kultūros centro darbuotoją, taip pat pasipuošusią nuostabiais žemaičių tautiniais rūbais, Iloną Raudonienę.


Ilona, kaip mes ir įpratę ją girdėti, „ruokavuos žemaitiška“ ir net atsinešė įvairių daiktų iš prosenelių gyvenimo bei pilną pilnutėlį krepšį obuolių, kuriais pavaišino vaikus.


Žinokite, taip mūsų išdykę voveriukai išmoko žemaitiškai ištarti „vuobūla“.

Taip, taip, visi tikėjomės, kad bus kokie riešutukai, bet...


Ir tai dar ne viskas!
Vaikai buvo nustebinti senoviniais mediniais žaislais, kuriais galėjo pažaisti, o iš šiaudų ir nendrių pagamintomis dūdelėmis net patys bandė pagroti. Ale, tai sugrojo! Gaila, įrašo nepadarėm.


Susipažinę su senoviniais daiktais ir išgirdę skambią žemaitišką šneką visi iškeliavome į salę pasipuošti ir mokintis žemaitiškų ratelių.
Ale, kaip buvo smagu, kai prie mūsų prisijungė salėje sportavę „Nykštukų“ grupės ugdytiniai (mokytoja Silva Bytautienė). Kuo daugiau, tuo smagiau.


Linksmai pažaidę, pašokę ratelius, net pasimatavę berniukų ir mergaičių tautinius rūbus, su didžiuliu žinių bagažu ir puikia nuotaika atsisveikinome su svečiais.


Išliks ilgai atmintyje šis mielas svečių vizitas.


Esame be galo, be krašto dėkingi Šilalės rajono savivaldybės Kultūros centro direktorei Irmina Kėblienė ir visam kolektyvui, kad mūsų nepamiršta ir kiekvienų mokslo metų pradžioje aplanko skambučiu ir maloniu pasiūlymu.


Vida Leščauskienė,
ikimokyklinio ugdymo mokytoja


Kristina Ačė,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui


Nuotraukos V. Dapkienės

2022-09-30