„Voveriukų“ gr. ugdytiniai mokėsi finansinio raštingumo subtilybių

Ikimokylinis periodas vaikui yra itin svarbus ir daug lemiantis.
Būtent šiame amžiuje formuojasi vaiko asmenybė, požiūris, mąstymas bei gebėjimas teisingai prognozuoti įvairių poelgių pasekmes, todėl ankstyvame amžiuje suformuotas požiūris į pinigus bei jų valdymo įgūdžius nulemia ateityje priimamus sprendimus. Būtent ikimokykliniame amžiuje, kai vaikas yra pats smalsiausias ir imliausias, reikėtų pradėti kalbėtis ir per žaidimus bandyti paaiškinti mažajam, kas yra pinigai, iš kur jie atsiranda, o į atžalos žaidimų personažų sąrašą tarsi netyčia pasiūlyti finansininko, pardavėjo ar verslininko personažą.

Gruodžio pirmąją dieną Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ „Voveriukų“ grupės ugdytiniams buvo suteikta galimybė susipažinti su „pinigo gyvenimu“.

Esame dėkingi Arnučio mamytei Raimondai Zeiderienei už bendradarbiavimą ir šiltą priėmimą į savo darbo vietą – Šilalės Kredito uniją.

Sužinojome, kad anksčiau, kol dar nebuvo tikrų pinigų, buvo mokama kriauklytėmis, grikiais, net karvėmis.

Pamatėme ir tikrus pinigus: matytus pas tėtį ir mamą, ar savo taupyklėje, ir dar nematytus labai didelius popierinius pinigus.

Likome sužavėti labai maloniu priėmimu, viskas rūpestingai paruošta, gavome net dovanų po kiaulę taupyklę, nes vaikai sakė, kad jų taupyklės namuose jau yra pilnos.

Išlydėjo mus smagiai dainuojantis elnio tempiančiose rogėse sėdintis Kalėdų Senelis, kuris visiems paliko gerų emocijų.
Tikras Kalėdų laukimas ir gera įžanga į mūsų šventines ugdymąsias veiklas.

Nuoširdžiai dėkojame Arnučio mamytei Raimondai ir visam Šilalės Kredito unijos kolektyvui už skirtą dėmesį mūsų mažiesiems, už bendradarbiavimą supažindinant su finansininko specialybe.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos

Vida Leščauskienė ir Raimonda Katauskienė