Lietuvių kalbos dienos Šilalės lopšelyje-darželyje „Žiogelis“

Kalba – neatsiejama žmogaus gyvenimo dalis. Jos dėka galime bendrauti su kitais: dalytis mintimis, jausmais, prisiminimais, palaikome socialinius ryšius, perimame ankstesnių kartų patirtį. Per kalbą, jos pagrindu, kuriame kultūrą, tampame bendruomenės dalimi. Vaikystėje nuostabiu būdu labai greitai suformuojama daugybė sąvokų ir išmokstama daug gimtosios kalbos žodžių. Vaikas mokosi ne sakinio žodžių reikšmių, bet sąvokų žodinės raiškos. Kalbos pagalba, vaikai gali kaupti patirtį, ja naudotis, išreikšti save, savo emocijas. Todėl jau ikimokykliniame amžiuje gimtoji kalba, jos taisyklingumas, grožis  turi lydėti vaikus visose veiklose. Norint akcentuoti lietuvių kalbos svarbą, vasario 28 d. Šilalės lopšelyje – darželyje „Žiogelis“, įgyvendinant valstybinės lietuvių kalbos komisijos vykdomą projektą,  skirtą lietuvių kalbai, jos mokymuisi ir sklaidai vyko renginys - „Mažieji seka pasakas“, kurį organizavo darželio logopedė Asta Ignotienė. Susirinkę vyresniųjų grupių vaikučiai žiūrėjo animuotą pasaką „Pirštinė“ ir ją patys įgarsino. Pasakoje atsispindi kalbos turtingumas, vaizdingumas: „pelytė smailianosytė“, „laputė kūmutė“, „šernas aštriailtis“ ir pan. Vaikai įsijautė į gyvūnų personažus, juos mėgdžiojo, kalbėjo atkartodami jų garsus. Mažiesiems labai patiko užduotis – žaidimas Smart lentoje, kur patys galėjo reikiamus gyvūnus „apgyvendinti“ pirštinėje, o juos palietus – išgirsti jų skleidžiamą garsą. Kad lavėtų vaikų smulkioji motorika, o kartu su ja ir kalbiniai gebėjimai vaikučiai patys kirpo pirštinės trafaretus, juos puošė, spalvino ir džiaugėsi savo darbeliai.

Šis renginukas tik maža kruopelė į kalbos aruodą, bet kruopelė po kruopelės ir mes tapsime turtingais. Gebėsime parodyti kitiems, kokia graži ir turtinga mūsų kalba.

Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ logopedė Asta Ignotienė

Nuotraukos K. Ačės