Pabaigėme Respublikinį ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenių ekologinį-etninį švietimo projektą „Užauginsiu pats duonelę!“

Nors už lango jau vėlyvas ruduo ir visi darbai, susiję su duonos auginimu, jau senai nudirbti, bet vaikučiai eidami pro tuščias daržo lysves nuolat prisimena, kaip smagu buvo vasarą pabraidyti po javų lauko labirintą...

O ir duonelės negalima pamiršti, juk ji kasdien yra ant mūsų stalo, ir jei tik kas netinkamai su ja pasielgia, tuoj visi prisimena kiek darbų reikia nudirbti, kad ji čia atsirastų.

Nuo 2020-09-01 iki 2021-10-31 Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ pedagogės vykdė respublikinį ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenių ekologinį-etninį švietimo projektą „Užauginsiu pats duonelę“, kurio tikslas – gilinti Lietuvos Respublikos švietimo įstaigų bendruomenių pažinimo ir gamtamokslinę kompetencijas, puoselėti lietuvių liaudies tradicijas ir papročius, išsaugoti jų tęstinumą, skatinti partnerystę.

Džiaugiamės, kad mūsų projekte dalyvavo ne tik Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ pedagogai ir ugdytiniai, bet ir vaikučiai, jų pedagogai iš  įvairių Lietuvos kampelių: Alytaus lopšelio-darželio „Obelėlė“, Kauno Aleksandro Stulginskio mokyklos-daugiafunkcio centro, Kėdainių lopšelio-darželio „Žilvitis“, Kelmės lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“, Klaipėdos lopšelio-darželio „Kregždutė“, Kaipėdos r. Agluonėnų pagrindinės mokyklos, Marijampolės vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“, Mažeikių lopšelio-darželio „Bitutė“, Rokiškio r. Pandėlio universalaus daugiafunkcio centro, Tauragės lopšelio-darželio „Žvaigždutė“, Vilniaus lopšelio-darželio „Saulėtekis“ ir kt.

Dėkojame visiems vaikučiams ir pedagogams už aktyvų dalyvavimą bei nuostabias akimirkas!

Kviečiame pasižiūrėti vaizdo įrašą „Užauginsiu pats duonelę!“ (įrašo autorė - S. Bartkuvienė).

Projekto iniciatorės ir organizatorės

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos S. Bartkuvienė, J. Aužbikavičienė, M. Čapaitė, D. Pilypienė

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui K. Ačė