Struktūra ir kontaktai » Naujienos

Pedagogės dalyvavo tarptautinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje „Kalbos sutrikimų prevencija ir holistinė pagalba ikimokyklinio amžiaus vaikui“

Kaip vaikas mokosi kalbėti?

Kas vaiką turi mokyti kalbėti?
Tai klausimai, atliepiantys vienus žaviausių ir sudėtingiausių raidos uždavinių - ugdyti vaiko kalbą.
Vaikai, nemokėdami kalbėti, praranda pagrindinį būdą išsakyti poreikius, bendrauti ir atlikti kitus kasdienius veiksmus.
Todėl pedagogės Sigita Bartkuvienė ir Jovita Aužbikavičienė gilino vaiko kalbos ugdymo žinias, dalyvaudamos tarptautinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje ,,Kalbos sutrikimų prevencija ir holistinė pagalba ikimokyklinio amžiaus vaikui", tarptautiniame projekte ,,Vaiko kelias į gražią kalbą".


Konferencijos metu žinių bagažą papildė ne tik lietuvių lektorių gerąją patirtimi, bet ir lektorių iš Ispanijos bei Latvijos.
Pedagogės pasidalijo ir savo gerąja patirtimi kaip ugdoma vaiko kalba, paruošdamos stendinį pranešimą ,,Pasakos ,,Pagrandukas" pritaikymas I-os jaunesniosios amžiaus grupės vaikų kalbos ugdymui".
Įsitikinome, jog vaikas išmokdamas vartoti kalbą įgyja galimybę suvokti ir atspindėti tikrovę, logiškai mąstyti, apibendrinti, planuoti ir reguliuoti savo ketinimus, sumanymus ir veiksmus.


Mokytojos Jovita Aužbikavičienė ir Sigita Bartkuvienė
Autorių nuotraukos