Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ ugdytiniai aktyviai mokosi šokti tautinius šokius

Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ bendruomenė ugdytiniams aktyviai skiepija tautiškumą ir pilietiškumą. Ugdytiniai lopšelyje- išmoksta giedoti Tautišką giesmę, mokosi tradicinių švenčių papročių, istorijos, liaudies šokių ir aktyviai dalyvauja rajoniniuose, respublikiniuose ir tarptautiniuose projektuose.

„Meškučių“ grupės auklėtojos D. Pilypienė ir S. Bartkuvienė su ugdytiniais dirba pagal Etnokultūrinio ugdymo projektą „Aš augu Lietuvos, šalelėj mylimoj“, kurio tikslas – ugdytinius išmokyti išsaugoti ir puoselėti tautiškumo šaknis. 2016-2017 m. m. auklėtojos inicijavo ugdytinių, jų šeimos narių ir visos lopšelio-darželio bendruomenės dalyvavimą tradicinius šokius puoselėjančių Lietuvos mokyklų konkurse „Visa Mokykla šoka“.

Lopšelio-darželio ugdytiniai, vadovaujami muzikos pedagogės G. Pauliuvienės, aktyviai mokėsi įvairių liaudies šokių, kuriuos pademonstravo per tradicines ir netradicines ugdymo įstaigos šventes.

Džiaugiamės, kad dalyvaudami konkurse  gavome pačią nuostabiausią dovaną - lopšelyje-darželyje lankėsi energinga Šilalės r. savivaldybės kultūros centro jaunimo folkloro ansamblio „Gers smuoks“ (vadovė I. Kėblienė ir J. Kažukauskienė) bei Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos būrelio „Etnokultūros studija“ (vadovė I. Kėblienė) jaunimo komanda, kuri pasipuošusi tautiniais kostiumais, Lietuvių liaudies šokių mokė lopšelio-darželio „Žiogelis“ viduriniųjų ir vyresniųjų grupių vaikučius, pedagogus ir kt. įstaigos darbuotojus.

„Meškučių“ grupės ugdytiniai, tėvai ir auklėtojos tautinius šokius šoko ir 2017 m. rugsėjo 15 d. Šilalės kultūros centre vykusioje etninėje akcijoje „Visa Lietuva šoka“. Šios akcijos metu buvo pagerbti ir apdovanoti rajono ugdymo įstaigų, dalyvavusių konkurse „Visa mokykla šoka“ atstovai.

Dėkojame „Meškučių“ grupės auklėtojoms, ugdytiniams, tėveliams už iniciatyvą dalyvauti konkurse bei akcijoje. Smagu kartu patirti šokio džiaugsmą.

Kristina Ačė,

Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“