Šilalės lopšelis-darželis „Žiogelis“ – Lietuvos TOP vaikų darželių sąraše

Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ bendruomenė 2017 m. dalyvavo VšĮ „Švietimo gidas“ vykdomo informacinio projekto konkurse „TOP mokyklos“ ir pateko į Lietuvos TOP vaikų darželių sąrašą, o prasidėjus 2018 m. Lopšelis-darželis tapo Užkrečiamų ligų ir AIDS centro kartu su Sveikatos apsaugos ministerija,  Švietimo ir mokslo ministerija, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centru bei Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų  asociacija organizuoto nacionalinio, interaktyvaus ir vieno iš masiškiausio bei unikaliausio sveikatos mokymo konkurso „Švarių rankų šokis 17“ laureatais.

Švarių rankų šokį, kurio metu ugdytiniai buvo supažindinami su švarių rankų higiena, Lopšelyje-darželyje inicijavo ir koordinavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui K. Ačė , o taisyklingai rankas plauti mokė vyresniųjų grupių auklėtojos O. Mikutienė, L. Sabockienė, D. Kasiliauskienė, V. Leščauskienė, D. Pilypienė, S. Bartkuvienė, R. Kazlauskienė, auklėtojų padėjėjos bei ugdytinių tėveliai.

Išanalizavus statistinius duomenis, galima pasidžiaugti, kad pedagogų, auklėtojų padėjėjų, tėvelių pastangos teikia teigiamus rezultatus. 2017 m.  rudens trijų mėnesių duomenimis Lopšelio-darželio ugdytinių lankomumas  siekė net 88 %. 2016 m. tuo pačiu metu Lopšelį-darželį lankė 76 %, o 2015 m. - 77 % ugdytinių.

Galima daryti išvadas, kad taisyklingas rankų plovimas yra pati efektyviausia priemonė bakterijų plitimui sustabdyti.

Dėkojame visai Lopšelio-darželio bendruomenei už puikų bendradarbiavimą!

K. Ačė, Šilalės l/d „Žiogelis“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Autorės nuotr.