ŠILALĖS LOPŠELYJE – DARŽELYJE „ŽIOGELIS“ NUSKAMBĖJO PATYS GRAŽIAUSI ŽODŽIAI LIETUVAI

Geltona, Žalia ir Raudona.

Kas gali būti dar brangiau?!

Didžiuojuos Tavimi, Gimtine,

Čia - augau, čia – juk aš gimiau.

Vėjo genami pageltę lapai,

Baltos ledo gėlės nuo šalčio braškančiuose languose,

Atgimstančiuos arimuos gervių klyksmas,

Sugrįžusių gandrų skardus kalenimas

Ir bičių dūzgesys paskendęs pievų žieduose.

Gležnutės, šiltos vaiko rankos –

Sudiržusiuose delnuose.

Ir išgyvento skausmo, džiaugsmo ašaros,

Brangi, Tėvyne – Lietuva,

Tavo, mano – Mūsų širdyse.

Šiomis, savo kūrybos eilėmis, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Inga Mylimienė, 2024 m. kovo 8 d. Šilalės lopšelyje – darželyje „Žiogelis“ pradėjo Šilalės rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų meninio skaitymo konkurso „Lietuvėle, tu graži!“ antrąjį etapą. Pirmasis šio konkurso etapas vyko Šilalės rajono ugdymo įstaigose.

Meninio skaitymo konkursui šiemet sukako septyniolika metų. Šilalės lopšelis – darželis „Žiogelis“ renginį organizuoja kartu bendradarbiaudamas su Šilalės rajono savivaldybe.

Į antrąjį vaikų meninio skaitymo konkurso „Lietuvėle, tu graži!“ etapą sugužėjo trejų, ketverių, penkerių, šešerių metų amžiaus ugdytiniai iš įvairių gimtojo Šilalės krašto kampelių. Vaikučiai pačius gražiausius žodžius skyrė mūsų Tėvynei Lietuvai, Kovo 11- osios – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga.

Meninio skaitymo konkurso dalyvių tariami žodžiai skambėjo ne tik bendrine lietuvių kalba, bet ir žemaičių tarme.

Renginio metu sveikinimo žodį tarė Šilalės rajono savivaldybės vicemerė Jolanta Skrodenienė, laikinai einantis Šilalės lopšelio – darželio „Žiogelis“ direktoriaus pareigas Valdas Urniežius. Svečiai renginio organizatoriui palinkėjo šią gražią lietuvišką tradiciją tęsti ir puoselėti dar daug metų.

Visus susirinkusiuosius dainomis apie Lietuvą pasveikino Šilalės rajono savivaldybės Kultūros centro folkloro ansamblio „Veringa“ vadovė Jolanta Kažukauskienė ir Šilalės rajono savivaldybės Kultūros centro edukacinių programų vadovė, scenos režisierė (etninei kultūrai) Lina Šimkūnienė. Šilalės lopšelio – darželio „Žiogelis“ „Nykštukų“ grupės ugdytiniai  renginio svečius bei dalyvius pasveikino sušokdami linksmą šokį „Mes lietuvaičiai“, o vyresniųjų grupių vaikučių choras - sudainuodami dainą „Ten ir aš“.

Meninio skaitymo konkurso „Lietuvėle, tu graži!“ vertinimo komisija išklausė net trisdešimt penkių dalyvių deklamuojamas eiles Lietuvai.

Susumavus vertinimo komisijos rezultatus, trejų metų amžiaus grupėje  laureatais tapo:

I vieta – Emilija Katauskaitė, Šilalės lopšelio – darželio „Žiogelis“ „Kiškučių“ grupės ugdytinė;
II vieta – Amelija Kvietkutė, Šilalės lopšelio – darželio „Žiogelis“ „Ančiukų“ grupės ugdytinė;
III vieta – Rugilė Bušinskaitė, Šilalės lopšelio – darželio „Žiogelis“ „Kiškučių“ grupės ugdytinė.

Ketverių metų amžiaus grupėje laureatais tapo:

I vieta – Viltė Aleksandraitė, Šilalės lopšelio – darželio „Žiogelis“ „Kačiukų“ grupės ugdytinė;
II vieta – Lėja Baublytė, Šilalės rajono Kvėdarnos darželio „Saulutė“ „Ežiukų“ grupės ugdytinė;
III vieta – Lėja Paulauskaitė, Šilalės lopšelio – darželio „Žiogelis“ „Boružėlių“ grupės ugdytinė.

Penkerių metų amžiaus grupėje laureatais tapo:

I vieta – Ema Vaičikauskaitė, Šilalės lopšelio – darželio „Žiogelis“ „Nykštukų“ grupės ugdytinė;
II vieta – Jorė Vasiliauskaitė, Šilalės rajono Kvėdarnos darželio „Saulutė“ „Pelėdžiukų“ grupės ir Benas Žičkis, Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos ikimokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai;
III vieta – Luiza Tamošaitytė ir Ąžuolas Košys, Šilalės lopšelio – darželio „Žiogelis“ „Kačiukų“ grupės ugdytiniai.

Šešerių metų amžiaus grupėje laureatais tapo:

I vieta – Eimantė Mikutavičiūtė, Šilalės lopšelio – darželio „Žiogelis“ „Skruzdėliukų“ grupės ugdytinė;
II vieta – Goda Kasperavičiūtė, Šilalės lopšelio – darželio „Žiogelis“ „Skruzdėliukų“ grupės ir Herkus Kruša, Šilalės rajono Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos ugdytiniai;
III vieta – Jorė Dambrauskaitė, Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos priešmokyklinio ugdymo „D“ grupės ir Ugnė Ciparytė, Šilalės rajono Kvėdarnos darželio „Saulutė“ priešmokyklinio ugdymo „A“ grupės ugdytinės.

Žemaitiškos tarmės grupėje (įvairaus amžiaus) laureatais tapo:

I vieta – Gabija Dapkutė, Šilalės rajono Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos ikimokyklinio ugdymo „Išradėjų“ grupės ir Arentas Banys, Šilalės lopšelio – darželio „Žiogelis“ „Kačiukų“ grupės ugdytiniai;
II vieta – Luka Budvytytė, Šilalės lopšelio – darželio „Žiogelis“ „Nykštukų“ grupės ir Adrijus Pilitauskas, Šilalės lopšelio – darželio „Žiogelis“ „Meškučių“ grupės ugdytiniai;
III vieta – Emilija Petrikauskaitė, Šilalės rajono Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos ikimokyklinio ugdymo grupės ir Ąžuolas Kvietkauskas, Šilalės lopšelio – darželio „Žiogelis“ „Skruzdėliukų“ grupės ugdytiniai.

Meninio skaitymo konkurso „Lietuvėle, tu graži!“ laureatams įteikti Šilalės rajono savivaldybės mero Tado Bartkaus padėkos raštai ir atminimo dovanos, o visiems dalyviams - laikinai einančio Šilalės lopšelio – darželio „Žiogelis“ direktoriaus pareigas Valdo Urniežiaus padėkos ir Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos įsteigtos atminimo dovanos. Daug padėkos ir šiltų žodžių skirta ir renginio organizatoriams bei rėmėjams. Renginiui įsteigti prizai ir saldžios dovanos, tai konkurso nuolatinių partnerių – Šilalės rajono savivaldybės, dovanos.

Septynioliktąjį kartą nuaidėjęs Šilalės rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų meninio skaitymo konkursas „Lietuvėle, tu graži!“ visiems šventės dalyviams atnešė džiaugsmingą nuotaiką, neišdildomus įspūdžius bei begalinį pasididžiavimą  savo Tėvyne Lietuva, savo tautybe, savo gimtąja lietuvių kalba, žemaičių tarme.

Inga Mylimienė, Šilalės lopšelio – darželio „Žiogelis“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja.

Nuotraukų autorė Ligita Sabockienė, Šilalės lopšelio – darželio „Žiogelis“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė.