Struktūra ir kontaktai » Naujienos

Žiemą gąsdino mažieji Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ ugdytiniai

Užgavėnės arba vaikučių vadinama „Blynų šventė“ – tai bene labiausiai vaikų laukiama žiemos pabaigos šventė, kurios metu galima dūkti, išdykauti, triukšmauti ir už tai dar blynų gauti. Mes, šventės organizatorės, Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ darbuotojos, nutarėme jog visiems būtų smagiau jei šventėje dalyvautų ir vaikučių tėveliai.

Šventės šeimininkė ragino visus linksmintis ir kuo toliau vyti žiemą, kad ji persigalvojusi nesugrįžtų, o už tai visiems žadėjo blynų, kurie – ne tik vaišės, bet ir vis skaisčiau šviečiančios saulės simbolis. Žiemą gąsdino daugybė persirengėlių: tai raganos, velniai, ožkos, čigonai, ir žydelis, kuris išsigandęs tokios gausybės pabaisų net susirgo.

Visiems besilinksminant pasigirdo triukšmas, kurį sukėlė Lašininis ir Kanapinis. Varžovą įveikęs Kanapinis pranešė imantis valdžią ir paskelbė, kad nuo rytojaus Gavėnia ir nevalia liesti riebių ir sočių patiekalų. Šventės pabaigoje, kartu su More, buvo sudeginti ir per metus susikaupę vaikų nupiešti blogiukai.

Prisitrepsėjusius ir kuo toliau nuvijusius žiemą persirengėlius šeimininkė, kaip ir buvo žadėjusi  vaišino blynais, arbata ir dėkojo už šaunų žiemos išvarymą.

Džiaugiamės gausiu būriu šventės dalyvių ir informuojame, kad iki 2017 m. kovo 6 d. Šilalės lopšelyje-darželyje „Žiogelis“ galite pasigrožėti nuostabia ugdytinių tėvelių, senelių ir kitų šeimos narių pagamintomis net 62 Užgavėnių kaukėmis.

 

 

Auklėtojos: Sigita Bartkuvienė

                    Daiva Pilypienė

Nuotr. K. Ačės

 

2017-02-28