„Gurgu, gurgu į Kaziuko turgų“

Kaip ir kiekvienais metais, atėjęs pavasaris į mūsų šalį atneša triukšmingą Kaziuko šventę, nuo kurios taip pat nėra atsiejamos šurmuliuojančios mugės.

Kaip ir kasmet, kovo 3 d. Šilalės lopšelyje – darželyje „Žiogelis“ taip pat vyko Kaziuko šventė. Ji prasidėjo užgrojus linksmai liaudiškai muzikai, kuriai pritarė linksmai nusiteikę Kazys ( auklėtoja B. Montvilienė ) ir Kazytė ( auklėtoja R. Katauskienė ). Kazys pasidžiaugė visai neseniai prasidėjusiu pavasariu ir, trumpai papasakojęs apie Šv. Kazimierą, su Kazyte ėmė ruoštis Kaziuko mugei. Jie mezgė, drožinėjo, džiaugėsi savo rankdarbiais, o paskui linksmai uždainavę išvyko savo dirbinių parodyti vaikučiams. Kaziuko šventę ir toliau lydėjo linksma nuotaika, visi šokome, dainavome, o Kazytei pakvietus, visi linksmai, traukinėliu, išskubėjome į Kaziuko mugę. Šiemet mūsų Kaziuko mugė – netradicinė, mes nepirkome, nepardavinėjome, tačiau turėjome galimybę pažiūrėti, kaip veriami karoliai, kaip mezga mezgėjos, ko prikepė kepėjai bei, žinoma, pasivaišinti Kaziuko ir Kazytės garuojančia arbata, kepta duonele bei sūriu. Po šurmulingos Kaziuko mugės linksmai nusiteikę visi dalinosi šventės įspūdžiais.

Šilalės lopšelio – darželio „Žiogelis“ auklėtojos Raimonda Katauskienė ir Birutė Montvilienė

Nuotraukos K. Ačės

2017-03-06