„Nykštukų“ gr. vakaronė „Palydint rudenėlį“

Mažieji ugdytiniai deklamavo posmus, dainavo daineles apie rudenėlį, šoko ratelius, žaidė žaidimus į juos įtraukdami ne tik savo tėvelius, bet ir broliukus bei sesutes.

Bendravimas ir bendradarbiavimas tarp mažųjų ugdytinių ir jų tėvelių jau vyksta ketvirti metai, todėl vieni kitus jau pakankamai gerai suprantame. Grupės tėveliai geranoriškai dalyvauja visose bendruomenėje organizuojamose veiklose. Ir tą visą vakarą šypsenos nedingo nuo mažųjų ugdytinų ir jų tėvelių veidų.

Atsidėkodami tėveliams už jų nuolatinę paramą, pagalbą grupei mažieji padovanojo po patį šilčiausią savo rankomis pagamintą darbelį, kurį pavadinome „Gražiausias rudeninis lapas“. Šių darbelių nuotraukas siuntėme į respublikinę virtualios ikimkyklinio ir priešmkyklinio ugdymo įstaigų vaikų ir pedagogų STEAM kūrybinių darbų parodą, kurią organizavo Vilniaus lopšelis - darželis „Daigelis“.

„Nykštukus“ ir jų tėvelius subūrė ir kiti respublikiniai ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų projektai „Atklampojo rudenėlis su guminiais batais" (Šilalės lopšelis- darželis “Žiogelis“), „Saulėgrąža-rudens dukra“ (Kazlų Rūdos lopšelis- darželis „Pušelė“), „Kur gimę, kur augę“ (Kauno raj. Garliavos lopšelis-darželis „Uosiukas“), „Ilgiausi gamtos karoliai“ (Mažeikių lopšelis-darželis „Delfinas“), „Skirtukas knygai“ (Kauno m. menų darželis „Etiudas“), „Mes iš lapų“ (Vilniaus lopšelis- darželis „Spygliukas“), „Žibintai - tai šviesa“ (Vilniaus lopšelis-darželis „Ozas“), kuriuose dalyvaudami visi kartu kūrėme ir džiaugėmės ta nepakartojama bendryste.

Lapkričio 16 dieną visi minėjome tarptautinę Tolerancijos dieną, kurios simbolis buvo „žibintas“. Ugdytiniai, padedami tėvelių, namuose ruošė „žibintus“, kuriais papuošė darželio kiemą renginio metu, o taip pat ir darželio salę vakaronės metu.

Po šio nuostabaus metų laiko mažais žingsneliais atkeliaus ir gruodis - adventinio susikaupimo laikas. Tai laikas, kai galime būti visi nors truputį geresni, nuoširdesni, paslaugesni vieni kitiems.

Ačiū lopšelio-darželio „Žiogelis“ direktorei Renatai Rimkuvienei už prasmingus palinkėjimus ne tik ugdytiniams, jų tėveliams, bet ir pedagogėms. Ačiū direktorės pavaduotojai ugdymui Kristinai Ačei už nuolatinę pagalbą, patarimus ir pasiūlymus.

Tikimės, kad „Nykštukų“ grupės bendruomenė dar ne kartą susiburs pabendravimui, perduodami vieni kitiems tai, kas juos jaudina, džiugina, ir pozityviai nuteikia.

Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Silva Bytautienė
Nuotraukos K. Ačės

2023-11-24