Kovo mėnesį vykdėme patyčių prevencijos projektą „Be patyčių“

Šilalės lopšelyje-darželyje „Žiogelis“ kovo mėnesį vykdėme patyčių prevencijos projektą „Be patyčių“.

Projekto tikslas – skatinti draugiškus vaikų tarpusavio santykius bei kurti jaukią ir saugią aplinką.

Projekto uždaviniai:

1. Suteikti ugdytiniams informacijos apie draugystės reikšmę kiekvienam žmogui;
2. Mokyti įvardinti ir reikšti jausmus;
3. Tobulinti ugdytinių emocinius ir socialinius įgūdžius.

Projekto metu mažieji lopšelio-darželio ugdytiniai dalyvavo 4 savaičių veiklose:

Pirmąją savaitę grupių ugdytiniai labai daug kalbėjosi, diskutavo, žiūrėjo pamokomąsias pasakas apie draugystę, vėrė draugystės apyrankes, žaidė žaidimus, susipažino su taisyklėmis, kurių rekomenduojama vadovautis norint kažką pasakyti, tačiau daugiausiai teigiamų emocijų sukėlė „Draugystės siurprizas“, kurį vienos grupės ugdytiniai organizavo kitai grupei.

Antrą savaitę vaikai ieškojo atsakymų į klausimą „Ką daryti, kai man liūdna?“. Šią savaitę susipažinome su rekomendacijomis, kaip galime išmokyti ikimokyklinio ugdymo vaikučius geriau pažinti ir reikšti savo jausmus. Emocijų žaidimai paliko ugdytiniams daug malonių prisiminimų.

Trečia projekto „Be patyčių“ savaitė buvo kupina pačių įvairiausių ir netikėčiausių užduotėlių užduočių, o paskutiniąją savaitę užbaigėme su „Grupių emociukais“, kurie šiuo metu puošia lopšelio-darželio langus.

Dėkoju projekto „Be patyčių“ darbo grupei:

Ikimokyklinio ugdymo mokytojoms J. Aužbikavičienei, S. Bartkuvienei, S. Bytautienei, D. Bogužienei, K. Kelpšienei, R. Pukinskienei, D. Vasiliauskienei ir mokytojos padėjėjai I. Mikutaitei.

Dėkojame visiems pedagogams, prisijungusiems prie šio projekto.

Darbo grupės vadovė

Kristina Ačė,