Kviečiame kartu paminėti Tarptautinę tolerancijos dieną!

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti jau keturioliktus metus inicijuoja lapkričio 16-osios – Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje.

Pilietinės iniciatyvos tikslai:

• išsiaiškinti bei prisiminti žodžio Tolerancija reikšmę;
  • aptarti su mokiniais temą, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar tolerancija vyrauja vienas kito atžvilgiu, kokius netolerancijos ar tolerancijos pavyzdžius mokiniai prisimena;
  • rasti ir aptarti XX a. istorijos pavyzdžius, susijusius su netolerancija kitai tautai, religijai ar rasei. Paanalizuoti, kokias žiaurias pasekmes gali sukelti netolerancija, priešiškumas kitam, kitokiam;
  • aptarti XX a. Lietuvos istorijos faktus (nacių okupaciją ir sovietinės okupacijos laikotarpius) rasti tolerancijos/netolerancijos pavyzdžius mūsų Lietuvos istorijoje ar jos vertinime.

Šiais metais Tolerancijos dienos simboliu yra siūlomi PAUKŠČIAI. Paukščio simbolis (daugiau – balto balandžio) dažnai sutinkamas įvairiose religijose ir kultūrose. Balto paukščio reikšmė: meilė, tyrumas, atnešama gera žinia, taika ir t. t. Tolerancijos žodis nereiškia meilės ar taikos. Tai – pakantumas kitam, kitokiam.

Informuojame, kad prie iniciatyvos prisijungia ir Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ bendruomenė.

Kviečiame tėvelius kartu su vaikučiais gaminti paukščius iš popieriaus: karpyti, lankstyti ir pan.

Gaminant paukštelius vaikams būtinai reikia paaiškinti paukščio reikšmę.

Paukščio simbolis – kaip galimybė išplėtoti tolerancijos temą, pasitelkiant pavyzdžius iš gamtos, žmonių gyvenimo, istorijos bei artimiausios aplinkos.

Net neabejojame, kad akimirkos, praleistos kartu su mažaisiais, tikrai suteiks daug nepakartojamų įspūdžių.

Kuo anksčiau vaikai supras ir žinos tolerancijos žodžio reikšmę, tuo daugiau tolerancijos bus mūsų visuomenėje.

Paukščius kviečiame atnešti į grupę iki 2016 m. lapkričio 18 d. (įskaitant).

Nuoširdžiai dėkojame už Jūsų pagalbą ugdant jaunąją kartą.

Kristina Ačė,

direktoriaus pavaduotoja ugdymui