Struktūra ir kontaktai » Naujienos

Pažintinė - edukacinė veikla „ Aš papuošiu savo palangę našlaitėmis“

Saulėtą pavasario rytą mūsų darželio „Kiškučių“ grupės ugdytiniai išsiruošė į pažintinę išvyką – apsilankymą miesto turguje. Ši edukacinė veikla ne tik praplėtė vaikų akiratį, bet ir suteikė galimybę praktiškai pritaikyti įgytas žinias apie augalus, pinigus, bendravimą bei atsakingą pasirinkimą.

Vos atvykę į turgų, vaikai susidomėję apžiūrinėjo įvairiausias gėles, daržoves, vaiskrūmius. Kiekvienas turgavietės kampelis atrodė kaip atskiras pasaulis – margaspalvės našlaitės, kvapnios žolelės, draugiški prekeiviai. Bet vaikų žvilgsnius labiausiai ir patraukė įvairių spalvų našlaitės, kurios buvo kruopščiai sustatytos vazonėliuose ir atrodė tarsi šypsotųsi kiekvienam praeiviui, o vaikučiai kaip tik ir atvyko jų įsigyti.

 Vaikai patys išsirinko po našlaitę, kuri jiems labiausiai patiko. O kad būtų galima gėlytę įsigyti, ugdytiniai suprato, kad reikia mokėti pinigėlius. Šis procesas tapo puikia proga lavinti savarankiškumą, sprendimų priėmimo įgūdžius bei pagarbų bendravimą su prekeiviais. Dauguma mažųjų kantriai laukė savo eilės, maloniai dėkojo ir net pabandė derėtis – žaismingai, bet drąsiai!

Grįžus į darželį, prasidėjo kūrybinis etapas – kiekvienas  sodino savo gėlytę į paruoštus lovelius ant savo grupės palangės. Vaikai kruopščiai pylė žemę, sodino našlaites ir aptarė, kaip jomis rūpinsis. Gėlės ne tik papuošė darželio palanges, bet ir tapo rūpestingumo, atsakomybės bei bendrystės simboliu.

Ši išvyka dar kartą įrodė, kaip svarbu vaikams suteikti galimybę pažinti pasaulį ne tik iš knygų, bet ir per patirtį. Našlaitės dabar džiugina visų akį, o mažieji kiekvieną rytą bėgs jų palaistyti su šypsena – juk tai jų pačių pasirinktos ir pasodintos gėlės.

 

Mokytojos: Sigita Bartkuvienė ir Jovita Aužbikavičienė