Veiklos sritys » Ugdomieji projektai ir renginiai

VAIKAI MOKOSI VOKIEČIŲ KALBĄ ŽAISDAMI FUTBOLIUKĄ

2016-2017 m. m. pradžioje Šilalės lopšelis-darželis „Žiogelis“ pradėjo vykdyti projektą „Vokiečių kalba ankstyvajame ugdyme su Kiškiu Hansu". Projekto metu, taikant įvairius metodus bei priemones (darbas su šviesos stalu, kinetiniu smėliu, išmaniosiomis lipdymo priemonėmis ir t.t.), ugdytiniai, kartu su kiškučiu Hansu bei tėveliais, mokosi vokiečių kalbą.

Pažintis su vokiečių kalba tapo dar įdomesnė, nes Šilalės lopšeliui-darželiui „Žiogelis“ pavyko laimėti atranką į Lietuvos futbolo federacijos ir Goethe's instituto vykdomą  ilgalaikės masinio futbolo programos „Sugrąžinkime vaikus į stadionus“ projektą „Futboliukas. Kiškis Hansas žaidžia futbolą". Projekto pagrindinis tikslas – žaidžiant futbolą mokytis vokiečių kalbą, ugdyti fizinius, kalbinius, pažintinius, socialinius ir meninius vaikų gebėjimus bei populiarinti uždarų patalpų futbolą.

2016 m. lapkričio 22-23 d. Kaune, Nacionalinėje futbolo akademijoje, vyko „Futboliukas. Kiškis Hansas žaidžia futbolą“ seminaras, kurio metu projekto dalyviai iš 27 ugdymo įstaigų susipažino su projekto veiklomis, įgijo teorinių, praktinių žinių, pasidalijo įgyta patirtimi. Visos projekte dalyvaujančios ugdymo įstaigos gavo sportinį inventorių: futbolo vartus, kamuolius, aikštės žymeklius, instruktoriaus krepšį ir kt.

2017 m. sausio 9 d. žiemos sporto šventės „Senio besmegenio beieškant“ metu Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ bendruomenė intensyviai pradėjo ne tik žaisti futboliuką, bet ir vykdyti įvairias veiklas, susijusias su futbolu ir vokiečių kalba: vaikai su auklėtojomis piešė, karpė, iš įvairių medžiagų (graikinių riešutų, kinetinio smėlio, išmanaus bei paprasto plastilino, modelino,  putų ir t.t.) gamino futbolo kamuolius, žiūrėjo animacinius filmukus apie futbolą, kepė į futbolo kamuolį panašius kepinius: spurgytes bei vafliukus, iš sniego nulipdė ir nuspalvino futbolo kamuolį, kartu su stiklapūčiais iš Latvijos pūtė stiklo kamuolius, atliko logines užduotis, mokėsi sveikos mitybos, bendravo ir kartu žaidė su tėveliais futbolininkais, pedagogės kartu su vaikais sukūrė net metodines priemones futbolui žaisti. Aktyviai į projekto veiklą įsitraukė ir lopšelio-darželio „Žiogelis“ direktorė D. Kutniauskienė.

2017 m. sausio 26 d. vyko baigiamasis intensyvių veiklų renginys – ikimokyklinukų komandų rajoninės varžybos „Futboliukas 2017“. Renginio pradžioje Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ ugdytiniai į tautinį šokį įtraukė net futbolo kamuolį (muzikos pedagogė G. Pauliuvienė), o futbolo kamuolys (direktoriaus pavaduotoja ugdymui  K. Ačė) visiems priminė sveikos mitybos pagrindus  bei pravedė mankštą vokiečių kalba.

Varžybų metu žaidė  5 komandos: 3 Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ komandos, 1 Šilalės r. Kvėdarnos Prano Liatuko pradinės mokyklos komanda bei 1 Šilalės r. Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos komanda.

Renginyje dalyvavo Lietuvos masinio futbolo asociacijos projektų vadovas Ignas Marcinkevičius, Goethe‘s instituto patarėja ankstyvajam kalbos ugdymui Laura Frolovaitė, Šilalės rajono meras Jonas Gudauskas, Mero patarėjas Kęstutis Ačas bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Rasa Kuzminskaitė.

Futboliuku susižavėjo ne tik vaikai, bet ir suaugusieji, nes varžybų pertraukos metu Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ pedagogų komanda „Spyris“ pakvietė svečius sužaisti futboliuką. Varžyboms teisėjavo kiškis Hansas (kūno kultūros pedagogė I. Macienė), o palaikyti komandas ragino futbolo kamuolys (K. Ačė).

Varžybose dalyvavę vaikai ir pedagogai buvo apdovanoti padėkomis, knygomis, kvietimais į piceriją „Bambą picą“ ir kitomis rėmėjų dovanomis.

Rėmėjai: Bamba pica, UAB „Pasaulio bamba“ direktorius T. Bergelis

Šilalės rajono savivaldybės meras J. Gudauskas

Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui,

projekto „Futboliukas. Kiškis Hansas žaidžia futbolą“ koordinatorė Kristina Ačė