Struktūra ir kontaktai » Naujienos
Vasario mėnesio 28 dieną, mūsų ,,Bitučių“ grupėje, lankėsi vieno iš vaikų mama Simona, dirbanti kirpėja. Ji ne tik papasakojo apie savo darbą, bet ir supažindino vaikus su kirpėjos profesija iš arčiau.
Vaikai su dideliu susidomėjimu klausėsi pasakojimo apie tai ko reikia kirpėjams, rodė įrankius ir netgi kūrė vaikams šukuosenas. Mama atsinešė žirkles, šukas, plaukų segtukus bei kitus įrankius, leido vaikams juos apžiūrėti ir paaiškino kaip jie naudojami. Smagiausia dalis-praktinis užsiėmimas. Vaikai turėjo galimybę pabūti kirpėjais-šukavo vienas kitą, o mama Simona kūrė šukuosenas vaikams. Šis susitikimas padėjo vaikams geriau suprasti kirpėjos darbą ir galbūt įkvėpė ateities svajonėms.
,,Bitučių“ grupėje buvo organizuotas projektas ,,Raidžių labirintais“ , kurio metu ugdytiniai turėjo galimybę per žaidimą, per įvairias veiklas susipažinti su raidėmis, jų garsais.
Projektas truko nuo 2024-09 mėn. iki 2025-03 mėn.
Grupėje buvo organizuotos veiklos skirtos raidžių pažinimui, vaikai tyrinėjo raidžių formas, kūrė raides iš įvairių medžiagų, konstravo, ieškojo raidžių savo aplinkoje. Kiekvienas vaikas kartu su tėveliais gamino savo raidę. Kad raidžių mokymasis būtų smagus, organizavome interaktyvius žaidimus, vaikai dalyvavo ,,gyvųjų raidžių“ žaidime-bandė kūno pozomis sudaryti raides.
Paskutinę žiemos dieną - vasario 28 d. - mūsų lopšelio - darželio „Žiogelis“, „Varliukų“ grupė suorganizavo sportinę pramogą su grupės tėveliais „Kaip gera ir smagu sportuoti visiems kartu“.
Pagrindinis pramogos tikslas - stiprinti šeimos ir įstaigos bendradarbiavimą, smagiai praleisti laiką kartu ir išbandyti jėgas sportinėse rungtyse.
Sportinę pramogą pradėjo kūno kultūros mokytoja Indra, subūrusi visus bendrai ir smagiai mankštai.
Vasario mėnesį „Ančiukų“ grupės ugdytiniai diskutavo apie šviesą ir tamsą, jų reikšmę, įdomų šešėlių pasaulį.
2025 m. vasario 14 d. rytmetį vaikučius aplankė Dionizo Poškos Baublių muziejaus vyriausioji muziejininkė Lina Bajorinienė. Visi draugiškai diskutavo apie šviesos šaltinius, kam jie reikalingi, kokią naudą jie teikia žmonėms, gyvūnams, augalams. Muziejininkė supažindino vaikučius su šviesos, pirmosios lemputės atsiradimo istorija Lietuvoje.
Svečias pademonstravo atsineštą seną šviesą skleidžiantį eksponatą, kuris buvo naudojamas senovėje, kaip šviesos šaltinis. Vaikučiams buvo sunku patikėti, kad ne taip seniai žmonės gyveno neturėdami elektros ir šiuolaikinių buitinių prietaisų, o pasišviesti galėjo degindami medinius pagaliukus.
Galiausiai mažųjų ugdytinių nosytes ėmė kutenti labai aromatingas kvapas, kurį skleidė vaškuolių lakštai. Vyriausioji muziejininkė L. Bajorinienė supažindino vaikučius su atsineštais vaškuolių lakštais, jų paskirtimi, atsiradimo istorija. Vaikai kvapniuosius lakštus įnirtingai tyrinėjo: lietė, uodė, apžiūrinėjo. O labiausiai „Ančiukų“ grupės ugdytiniai nustebo, kai sužinojo, jog iš šių vaškuolių lakštų bus gaminami natūralūs šviesos šaltiniai – žvakės. Tad padiskutavę, ištyrinėję vaškuolių lakštus, vaikai kibo į darbą – kūrė medumi kvepiančias žvakes. Maži pirščiukai nelabai norėjo klausyti, bet su muziejininkės pagalba kiekvienam pavyko sukurti net po dvi skirtingų formų aromatingas žvakutes.
Gražų saulėtą 2025 metų vasario 19 d. rytą Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ kieme vyko smagi žiemos sporto šventė „Kaip besmegenis draugų ieškojo“.
Šventės metu ugdytiniai buvo skatinami geriau pažinti save, savo draugus, komandiškai bendradarbiauti, suvokti, kad gera nuotaika yra sveikatos pagrindas.
Renginio metu dalyviams teko atlikti sportines užduotis vaikų judesių koordinavimui, pusiausvyrai, vikrumui lavinti. O svarbiausia – visus lydėjo gera nuotaika, smagios emocijos ir džiugino puikus oras.
Vasario 16-oji – išskirtinė data Lietuvos kaip valstybės istorijoje, liudijanti laisvės ir nepriklausomybės siekius. Ši diena – mūsų vienybės, valstybės atkūrimo ir išsaugojimo simbolis. Todėl Šilalės lopšelio - darželio ikimokyklinio ugdymo mokytojos Jovita Aužbikavičienė, Sigita Bartkuvienė, Kristina Kelpšienė, Monika Čapaitė, Daiva Pilypienė, Ligita Sabockienė iniciavo ir organizavo respublikinę nuotolinę viktoriną „Aš ir tu-pažinkime Lietuvą kartu!“. Ji skirta Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti, ugdyti vaikų tautiškumą, puoselėti etninį paveldą, skatinti įvairiapusiškai pažinti Lietuvą. Viktorinoje dalyvavo ne tik Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ vyresniųjų grupių ugdytiniai, bet ir vaikučiai iš kitų Lietuvos ugdymo įstaigų. Savo puikias žinias demonstravo vaikai iš Kauno Noreikiškių lopšelio - darželio „Ąžuolėlis”, Kauno Šančių lopšelio – darželio, Kauno lopšelio-darželio „Rasytė“, Jurbarko vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas“, Klaipėdos lopšelio-darželio „Ąžuolas“, Tauragės lopšelio-darželio „Pušelė". Buvo smagu ne tik pamatyti vieniems kitus, bet ir parodyti savo kūrybiškumą. Kiekviena komanda turėjo susigalvoti pavadinimą ir paruošti po trumpą prisistatymą.
Pasakos veda į šalį stebuklų
Kur drąsūs medžiotojai, princai ir fėjos.
Ten magiški žodžiai, gyvos svajonės,
O žingsnis kiekvienas – nauja paslaptis.
Vasario 7 dieną „Lašelių“ grupės vaikučiai turėjo nuostabią progą pasinerti į pasakų pasaulį. Ugdytinio Herkaus mamytė Orinta skaitė pasaką „Raudonkepuraitė“. Prieš skaitymą Orinta pagrojo vaikams dainelę, sukurdama jaukią ir šiltą atmosferą. Mažieji ne tik klausėsi, bet ir šoko, mankštinosi, plojo, dainavo. Pajudėję klausėmės pasakos, tapome jos veikėjais. Kūrėme „gyvąją knygą“, improvizuodami, bendradarbiaudami. Ši veikla ugdytinius įtraukė į pasakų pasaulį per pojūčius, kūrybą, žaidimą, lavinome jų vaizduotę, emocinį suvokimą ir kalbos įgūdžius. Kai pasaka baigėsi vaikai dar ilgai dalijosi įspūdžiais, aptarė Raudonkepuraitės nuotykius ir netgi pabandė patys atkurti istoriją savo žodžiais. O kad susitikimas taptų dar smagesnis, Orinta jį užbaigė linksma dainele. Herkaus sesutė Sofija papuošė mažųjų vaikučių veidelius įvairiais piešinukais. Mergaitė stengėsi išpildyti visų prašymus. O jų buvo daug!
Vasario 13 dieną Šilalės lopšelio-darželis „Žiogelis“ kieme vyko Lietuvos Nepriklausomybės šventė. Ją organizavo meninio ugdymo pedagogė Genovaitė Pauliuvienė. Mažieji darželinukai, padedami mokytojų, giedojo Lietuvos himną, dainavo ir šoko. Taip pat vyresniųjų grupių vaikučiai, kuriuos paruošė jų mokytojos, deklamavo eilėraštukus, skirtus Lietuvai. Šventę vainikavo trispalvė širdelė papuošta vaikučių vėliavėlėmis.
2025 m. vasario 5 d., minėdami Šv. Agotos, Duonos dieną, „Ančiukų“ grupės ugdytiniai svečiavosi Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejuje, kur vyko edukacinė – pažintinė veikla „Duonos kelias“.
Į muziejų atvykusius vaikučius pasitiko Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejaus muziejininkė Edita Merkelienė. Darbuotoja mažiesiems svečiams papasakojo kuo reikšminga Šv. Agotos, Duonos diena, supažindino su duonos atsiradimo keliu: nuo mažo grūdelio iki kvapnaus kepalėlio. Vaikučiai labai nustebo pamatę, kokius įrankius senovėje žmonės naudojo kuliant grūdus, ruošiant raugą, kepant duonutę. „Ančiukų“ grupės ugdytiniai pasitelkdami savo regos, uoslės, lytėjimo, skonio pojūčius galėjo susipažinti su javų varpomis, grūdeliais ir pačia skaniausia duonute. Juk taip smagu ir įdomu ne tik apžiūrėti, bet ir paliesti, pauostyti, paragauti.
Iki soties prisiskanavę duonutės, vaikai pažiūrėjo edukacinį filmuką apie duonos kepalėlio atsiradimą ir sudalyvavo žaidime, kurį žaisdami prisiminė kokių produktų, ingredientų reikia skaniai duonutei pagaminti.
Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga, vasario 12 dieną, Šilalės lopšelyje-darželyje ,,Žiogelis“, vyko tarptautinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų projektas ,,Nubėgsiu Lietuvą-2025“.Tai ne varžybos, o smagus ir įkvepiantis renginys, kuriame vaikai ir visa darželio bendruomenė, pasipuošę tautine atributika, su džiaugsmu įveikė simbolinį atstumą darželio kieme.
Dalyvavimas tokioje veikloje vaikams suteikia daug džiaugsmo bei padeda suprasti bendruomeniškumo ir patriotiškumo svarbą.
Renginį organizavo kūno kultūros mokytoja Indra Macienė, mokytojos Daiva Kasiliauskienė ir Kristina Kelpšienė.