Struktūra ir kontaktai » Naujienos

Sveikiname visus Mokytojus ir kt. švietimo įstaigos darbuotojus su profesine švente!


plačiau
Tarptautinė mokytojų diena

ŽIUPSNIS APIE TAI, KĄ MOKSLININKAI SAKO DĖL VAIKŲ PIETŲ MIEGELIO

Vykstant diskusijoms ar reikia ir nuo kada galbūt nereikia vaikams miegoti dienos metu, pateikiame keletą mokslininkų atliktų tyrimų, kurie pažeria savo išvadų, kokia yra pietų miego nauda.

Mokslininkai atkreipia dėmesį, kad vaikai, kurie reguliariai miega dieną, jaučiasi daug geriau ir jų atmintis būna daug geresnė, nei tų vaikų, kurie kategoriškai atsisako pietų miego. Be to, tie vaikai, kurie pamiega dieną, daug aktyviau prisimena naujus žodžius, priešingai nei mažyliai, kurie tuo metu būdrauja.

Taip pat atliktuose tyrimuose pažymima, kad vaikui sunku visą dieną išbūti be kokybiško poilsio, todėl rekomenduojama išsaugoti popietinį miegą iki 5 ar netgi iki 7 metų. Nervų sistema galutinai susiformuoja tik 7-tais gyvenimo metais ir vaikas tik tada gali būti pasiruošęs nemiegoti visą dieną. Taip pat nuovargis, kaip teikia neuromokslininkai, yra susijęs su dėmesio, elgesio ir  kitomis problemomis, padidina nelaimingų atsitikimų, traumų, nutukimo, diabeto ir depresijos riziką net labai ankstyvame amžiuje. Kaip teigia  neurofiziologijos mokslų daktaras, Kalifornijos universiteto neuromokslų ir psichologijos profesorius, miego ir neurovizualizacijos laboratorijos direktorius Matthew Walkeris, pietų miegas perkalibruoja mūsų emocijas, sutvirtina imuninę sistemą, suderina metabolizmą ir reguliuoja apetitą.

Kaip pažymi mokslininkai J. Rauckis ir D. Drungilienė, norint užtikrinti kokybišką vaiko vystymąsi ir ugdymą, svarbu laikytis nuolatinio dienos ritmo ir nuolatos eiti miegoti tuo pačiu metu, taip vaikas nesusidurs su miego problemomis, užmigs greitai ir lengvai net, jei eis pietų miego.

Žinoma, kiekvienas vaikas yra individualus ir svarbu atsižvelgti į kiekvieno poreikius.

Saugokime savo ir savo mažųjų sveikatą.

 

Sandra Žilytė-Mauricienė,

visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą

Šilalės lopšelyje-darželyje ,,Žiogelis“ 

Naudota literatūra:

Bojarskaitė, L (2021). Miego svarbą smegenims https://www.delfi.lt/seima/sveikata/miego-svarba-smegenims-tirianti-mokslininke-pasake-kada-is-tikruju-vaikai-turi-eiti-gulti-ir-kodel-88121963

Daunienė, J. (2015). Dienos režimas, [interaktyvus], [žiūrėta 2015-09-14]. Prieiga per internetą: http://pasaka.mir.lt/wp-content/uploads/2015/04/Vaiko-dienos-re%C5%BEimas.docx.

Monkevičienė, O. (2012). Vaikas iki trejų metų. Ankstyvojo ugdymo vadovas. Vilnius: Minklės leidyba.

Pileckaitė-Markovienė, M., Nasvytienė, D. ir kt. (2015). Vystymosi psichologija: vaikystė. Vilnius: Enciklopedija.

Pocienė, J. S. (2016). Ikimokyklinis ugdymas: raida, pedagoginės sistemos. Klaipėda: Klaipėdos universito leidykla.

Step by step programa. (2001). Į vaiką orientuotas ugdymas nuo gimimo iki trejų metų. Vilnius: Presvika.

Tijūnaitytė, S., Baravykas, A. (2018). Danone. Tėvų apklausa apie miegą

Walker, M., (2020), Kodėl mes miegame?

Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ vaikų poilsio formų parinkimo ir jų organizavimo tvarka
Kviečia dainavimo pamokėlės

Pasitikome dar vieną nuostabų rugsėjį, kuris ir mažus, ir didelius džiugina nepakartojamu oru.

 

Pasitikome dar vieną nuostabų rugsėjį, kuris ir mažus, ir didelius džiugina nepakartojamu oru.
Nuoširdžiai dėkoju visiems, prisidėjusiems prie nepakartojamų šventinių akimirkų. Jūsų visų dėka mūsų mažieji patyrė daug džiaugsmo. Ačiū Šilalės rajono savivaldybės atstovėms vicemerei Jolantai Skrodenienei ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjai Rasai Kuzminskaitei už sveikinimo žodį.

 

Vaikučiams ačiū už nepakartojamas eiles rugsėjui (pedagogė Silva Bytautienė), ačiū nuostabiems personažams: išdykusiems kiškučiui (pedagogė Jovita Aužbikavičienė) ir kačiukui (pedagogė Dalia Vasiliauskienė), nepakartojamam ančiukui (Raimonda Katauskienė), siautulingam drakoniukui (Ligita Sabockienė), energingai varlytei (muzikos pedagogė Genovaitei Pauliuvienei), Nuotaikingam klounui (Dalia Vasiliauskienė) ir nepakartojamam meškučiui ( „Nykštukų“ gr. ugdytinio mama Rima Lidžiuvienė).


Ačiū pedagogei Saulinai Kučinskienei už nuostabią balionų arką, prie kurios gamybos prisidėjo visas šaunus būrys pagalbininkų Silva Bytautienė, Daiva Kasiliauskienė, Rita Kinderytė, Laima Gotautienė, Rita Vyštartienė, Vida Leščauskienė, Ona Mikutienė, Inga Kazlauskienė, Genovaitė Pauliuvienė, Virginijus Čepauskas, Albinas Balsevičius, Vytautas Vaičekauskis ir kt.


Dėkoju Aurelija Skurdelytei-Kutniauskei už rudeninę dovanų dėžę, kurioje pasislėpė drakoniukas.


Nuoširdi padėka visiems šventės rėmėjams:

 

Ačiū smiginio klubui „Draugužiai“ !!! Evelinos ir Edgaro Grikšų dėka turėjome nuostabią progą išbandyti savo taiklumą mėtant į taikinį!!!!!!!! Jėėėėėėėėgaaaaaaa!!! Tikimės, kad ši sporto šaka taps mūsų įstaigos rimta dalimi.


Ačiū vairavimo mokyklos „Jonvaira“ direktoriui Remigijui Jonučiui ir jo žmonai Sandrai už finansinę paramą.


Už nuostabių spalvų balionus dėkoju UAB „Vizinga“ direktoriui Singarui Vytartui, kuris niekada neatsisako paremti mūsų idėjas.


Ačiū atviro jaunimo centro „Pulsas“ kolektyvui už meškučio kostiumą, Šilalės kultūros centrui ( ypatingai Guodai Juškaitei) - už Šilalės miesto dėlionę.


Ačiū „Nykštukų“ gr. ugdytinio mamai Orintai Merkelienei už mažųjų šventės dalyvių papuošimą.


Ačiū Jogos mokyklėlei už prisidėjimą prie šventės organizavimo.


Dėkoju visiems šventės dalyviams už puikią nuotaiką.


Daugiau nuotraukų rasite atidarę įrašą.


Kristina Ačė,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui, pavaduojanti direktorių

 

 

Nuotraukos Rūtos Budrės, Jolantos Mikalauskienės, Kristinos Ačės

2023-09-08

 

plačiau
Su Mokslo ir žinių diena

Kvietimas į Rugsėjo 1-osios šventę

Kviečiame prisidėti prie šventės organizavimo

Gerbiami tėveliai, partneriai, verslininkai ir kt.,
maloniai kviečiame prisidėti prie šventės mažiesiems žiogiukams organizavimo.

Mus domina viskas: pramogos, dovanos, dekoracijos, foto sienelė, fotografo paslaugos ir pan.

Kadangi dauguma tėvelių į RUGSĖJO 1-OSIOS šventę lydi ne tik darželinukus, bet ir mokyklinio amžiaus vaikučius, šiemet Rugsėjo 1 -ąją planuojame paminėti po pietų (laiką patikslinsime).

Laukiu Jūsų pasiūlymų.

 

Pagarbiai,

Kristina Ačė

Mob.: 867342631

El.p. [email protected]