Kaip jūs manote, kas nutinka, kai į darželį įsisuka graužikai?
Manau, kad net nenutuokiate.

Nepastebėjote? Gi įstaigos vienas kampas, kur gyvena „Bitučių“ gr., paliko sukrypęs, nes tokie du kietų dantukų savininkai pagriaužė. Tuoj kyla daugybe klausimų, kad? kodėl? dėl ko? ir pan.

Tuoj, tuoj viską bandau paaiškinti...

2023-03-07

Tapome X Lietuvos vaikų ir moksleivių - lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų - konkurso „Tramtatulis“ I etapo nugalėtojais

2023 m. kovo 1 d. Šilalės kultūros centre vyko I X Lietuvos vaikų ir moksleivių - lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų - konkurso „Tramtatulis“ I etapas, kuriame dalyvavo Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ ugdytiniai Kamilė Višinskytė ir Arintas Banys (meninio ugdymo (muzikos) mokytoja Genovaitei Pauliuvienė). Labai didžiuojamės mūsų mažaisiais konkurso dalyviais ir sveikiname Kamilę Višinskytę, kuri su kitais I etapo nugalėtojais 2023 m. kovo 25 d. dalyvaus Konkurso Žemaitijos regioniniame etape Telšiuose.

Sekančiame konkurso etape visi nuoširdžiai linkime mūsų mažąjai Kamilei ir jos mokytojai Genovaitei didžiulės sėkmės!

Kristina Ačė,

direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Nuotr. Ingridos Višinskienės ir Rimos Vitkės

2023-03-03

Šilalės lopšelio – daželio „Žiogelis“ pedagogės  surengė Tarptautinį ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų STEAM kūrybinių darbų fotografijos projektą-parodą „Medžiai be lapų, daug ką jie pasako“.
Organizuojant šį projektą-parodą, buvo siekiama plėsti, tikslinti vaikų žinias apie darželio teritorijoje, parke, miške ar kitur, žiemos metu atrodančius medžius, krūmus, pasitelkiant STEAM metodiką.
Projektas sulaukė daug nuotraukų su vaikučių sukurtais medžiai, panaudojant įvairias priemones.
Projekte dalyvavo: Norvegijos, Švedijos, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Šilutės, Palangos, Marijampolės, Akmenės ir kitų miestų bei rajonų ugdymo įstaigos
Dėkojame visiems dalyviams ir skubame pasidalinti projekto nuotraukų paroda
Projekto organizacinė grupė: V. Juzaitienė, V. Ričkienė,  R. Kazlauskienė D. Jogminienė, J. Simonavičienė

Kviečiame dalyvauti respublikiniame virtualiame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų projekte-parodoje „Gandrai, gandrai, grįžkite greičiau - bus pavasaris, bus šilčiau“

Projekto tikslas – paskatinti ugdytinius išreikšti savo meninės kompetencijos gebėjimus, kuriant įvairius meninius darbelius, kūrybiškai interpretuojant pavasario tematiką, gandrų sugrįžimą, gyvenimą,  eksperimentuojant bei laisvai pasirenkant grafines ir spalvines raiškos priemones, mišrias technikas.

2023-03-01

Šį mėnesį startavome su nauja  40 val. kvalifikacijos tobulinimo programa „Inovacijos ugdymo metodų diegimas vaikų darželyje“, kurios metu Šilalės rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogus supažindiname su metodiniu rinkiniu ikimokyklinio ugdymo pedagogams „Žaismė ir atradimai“.

Kvalifikacijos tobulinimo programoje dalyvauja 35 pedagogai iš Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“, Šilalės r. Kvėdarnos darželio „Saulutė“ ir Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos.

Metodiniame rinkinyje daug dėmesio skiriama STEAM, informatinio mąstymo, darnios plėtros ir kitų sričių ugdymui, todėl programos metu gilinamės į rekomendacijose pateikiamas inovatyvias idėjas kasdienėms vaikų veikloms organizuoti, dalijamės gerąja patirtimi ir atliekame įvairias praktines užduotis.

Kristina Ačė,

direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Dalyvaujame respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų virtualioje kūrybinių darbų parodoje „Piešiniuose atgyja tarmiški žodžiai“

​

Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ logopedė Asta Ignotienė 2023 m. vasario 13 – 25 d., kartu su ugdytiniais, dalyvauja Respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų virtualioje kūrybinių darbų parodoje „Piešiniuose atgyja tarmiški žodžiai“, skirtoje paminėti Tarptautinę gimtosios kalbos dieną.

Projekto metu vaikai aiškinosi tarmiškų žodžių reikšmes, klausėsi tarmiškų kūrinių, o tada, pasirinkę gražiausią tarmišką žodį, jį iliustravo.

Nuotraukos A. Ignotienės

2023-02-24

Logopedė su ugdytiniais dalyvauja ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ir pedagogų respublikiniame kūrybiniame projekte-parodoje „Gintarinės raidės 2023“

Nuo vasario 1 d. iki 28 d. vyksta ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ir pedagogų respublikinis kūrybinis projektas-paroda „Gintarinės raidės 2023“.

Šiame projekte-parodoje, kurio tikslas - ugdyti skirtingų gebėjimų ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų pažintinius, kalbinius bei meninius gebėjimus, turtinti emocinę jų patirtį, dalyvauja ir Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ logopedė Asta Ignotienė su ugdytiniais, kurie įvairiomis medžiagomis dekoruoja raideles.

2023-02-22

Šilalės lopšelis-darželis ,,Žiogelis" dalyvauja besimokančių darželių tinklo programoje"