Struktūra ir kontaktai » Naujienos

O štai – ruduo atėjo:
Medžiai šiaušiasi nuo vėjo,
Ir ežiukai patyliukais
Klojas lapų pataliukais.

plačiau

Nuo seno kaštono nukrito gražiai į pievą geltoną mažiukai ežiai...
Taip apie kaštonus rašo poetas V. Kukulas
O kaštonų šalia darželio auga ne vienas ir kiekvienais metais "ežiukų" sulaukiame gausiai. 

plačiau

Šilalės lopšelis-darželis „Žiogelis“ vykdo mokyklų vadovų, jų pavaduotojų ugdymui, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų, mokytojų, pagalbos mokiniui specialistų  profesinių kompetencijų tobulinimo programos kvalifikacijos tobulinimo programą „Ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikos gyvensenos žinių aktyvinimas projekto metodu“.

 

2023-10-18

plačiau

Šilalės lopšelis-darželis „Žiogelis“ įgyvendina Sveikatos stiprinimo programą 2022-2025 „Sveikas vaikas“, kurioje numatytas prioritetas - sveikas, saugus ir laimingas vaikas. O kad būtumėme tiek fiziškai, tiek emociškai sveiki ir stiprūs aktyviai dalyvaujame ne tik savo įstaigos inicijuotuose, bet ir respublikiniuose fizinį aktyvumą skatinančiuose projektuose.

 

2023-10-11

plačiau

„Atkeliavo rudenėlis su guminiais batais“ - tai Šilalės l./d. „Žiogelis“ pedagogų Jovitos Aužbikavičienės, Sigitos Bartkuvienės, Daivos Pilypienės, Monikos Čapaitės, Kristinos Kelpšienės bei direktoriaus pavaduotojos ugdymui Kristinos Ačės inicijuotas respublikinis, unikalus, nematytas projektas, sujungęs ne tik visą darželio bendruomenę, bet ir kitas ugdymo įstaigas iš visos Lietuvos kurti rudenines puokštes guminiuose batuose.

 

2023-10-11

plačiau

Sveikiname visus Mokytojus ir kt. švietimo įstaigos darbuotojus su profesine švente!


plačiau
Tarptautinė mokytojų diena

ŽIUPSNIS APIE TAI, KĄ MOKSLININKAI SAKO DĖL VAIKŲ PIETŲ MIEGELIO

Vykstant diskusijoms ar reikia ir nuo kada galbūt nereikia vaikams miegoti dienos metu, pateikiame keletą mokslininkų atliktų tyrimų, kurie pažeria savo išvadų, kokia yra pietų miego nauda.

Mokslininkai atkreipia dėmesį, kad vaikai, kurie reguliariai miega dieną, jaučiasi daug geriau ir jų atmintis būna daug geresnė, nei tų vaikų, kurie kategoriškai atsisako pietų miego. Be to, tie vaikai, kurie pamiega dieną, daug aktyviau prisimena naujus žodžius, priešingai nei mažyliai, kurie tuo metu būdrauja.

Taip pat atliktuose tyrimuose pažymima, kad vaikui sunku visą dieną išbūti be kokybiško poilsio, todėl rekomenduojama išsaugoti popietinį miegą iki 5 ar netgi iki 7 metų. Nervų sistema galutinai susiformuoja tik 7-tais gyvenimo metais ir vaikas tik tada gali būti pasiruošęs nemiegoti visą dieną. Taip pat nuovargis, kaip teikia neuromokslininkai, yra susijęs su dėmesio, elgesio ir  kitomis problemomis, padidina nelaimingų atsitikimų, traumų, nutukimo, diabeto ir depresijos riziką net labai ankstyvame amžiuje. Kaip teigia  neurofiziologijos mokslų daktaras, Kalifornijos universiteto neuromokslų ir psichologijos profesorius, miego ir neurovizualizacijos laboratorijos direktorius Matthew Walkeris, pietų miegas perkalibruoja mūsų emocijas, sutvirtina imuninę sistemą, suderina metabolizmą ir reguliuoja apetitą.

Kaip pažymi mokslininkai J. Rauckis ir D. Drungilienė, norint užtikrinti kokybišką vaiko vystymąsi ir ugdymą, svarbu laikytis nuolatinio dienos ritmo ir nuolatos eiti miegoti tuo pačiu metu, taip vaikas nesusidurs su miego problemomis, užmigs greitai ir lengvai net, jei eis pietų miego.

Žinoma, kiekvienas vaikas yra individualus ir svarbu atsižvelgti į kiekvieno poreikius.

Saugokime savo ir savo mažųjų sveikatą.

 

Sandra Žilytė-Mauricienė,

visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą

Šilalės lopšelyje-darželyje ,,Žiogelis“ 

Naudota literatūra:

Bojarskaitė, L (2021). Miego svarbą smegenims https://www.delfi.lt/seima/sveikata/miego-svarba-smegenims-tirianti-mokslininke-pasake-kada-is-tikruju-vaikai-turi-eiti-gulti-ir-kodel-88121963

Daunienė, J. (2015). Dienos režimas, [interaktyvus], [žiūrėta 2015-09-14]. Prieiga per internetą: http://pasaka.mir.lt/wp-content/uploads/2015/04/Vaiko-dienos-re%C5%BEimas.docx.

Monkevičienė, O. (2012). Vaikas iki trejų metų. Ankstyvojo ugdymo vadovas. Vilnius: Minklės leidyba.

Pileckaitė-Markovienė, M., Nasvytienė, D. ir kt. (2015). Vystymosi psichologija: vaikystė. Vilnius: Enciklopedija.

Pocienė, J. S. (2016). Ikimokyklinis ugdymas: raida, pedagoginės sistemos. Klaipėda: Klaipėdos universito leidykla.

Step by step programa. (2001). Į vaiką orientuotas ugdymas nuo gimimo iki trejų metų. Vilnius: Presvika.

Tijūnaitytė, S., Baravykas, A. (2018). Danone. Tėvų apklausa apie miegą

Walker, M., (2020), Kodėl mes miegame?

Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ vaikų poilsio formų parinkimo ir jų organizavimo tvarka